Harcerski Start 2011

Dnia 17 wrzesnia 2011 roku o godz. 12.00 na placu za hufcem przy ul. Harcerskiej 4 odbyła się inauguracja roku harcerskiego 2011/2012 Hufca ZHP Starachowice im.St.Staszica.

Harcerski Start rozpoczął uroczysty apel hufca i wciągniecie na maszt flagi państwowej.
Wręczono odznaki „Za zasługi dla hufca ZHP Starachowice” dla:
Harcerskiej Grupy Ratowniczej Starachowice
pwd. Andrzej Kubrak
phm. Waldemar Słominski
Zobowiązanie instruktorskie i stopień przewodnika otrzymał drużynowy 2 DH im. M. Langiewicza HO Paweł Lesiak.
Druhna Komendantka harcerzy i instruktorow hufca przywitała słowami :

Druhny i Druhowie !
Rozpoczynamy nowy rok harcerski.
Mam nadzieje ,że tegoroczny wypoczynek był dla Was niezwykłym doświadczeniem obfitującym w przyjaźnie, uśmiechy, zabawę, przygodę i wyzwania. Cieszę się ,że tegoroczna Akcja Letnia cieszyła się tak dużym zainteresowaniem. Na obozach w Gibach, Krynicy Morskiej , Łebie i Helu, NAL i na terenie HOO”Lubianka” wypoczywało w tym roku prawie 700 osób. Dziękuje za to wspaniałej kadrze programowej i kwatermistrzowskiej.

Mam nadzieję ,że w przyszłym roku będzie nas więcej. Na terenie HOO „Lubianka” odbywał się chorągwiany kurs drużynowych w którym brali udział nasi harcerze i instruktorzy . Szkolili i byli szkoleni , myślę ,że na efekty nie będziemy musieli długo czekać.

Szczególne słowa chciałam skierować do kadry NAL-u i naszego harcerskiego ośrodka nad Lubianką. Zrobiliście kawał wspaniałej harcerskiej roboty, za co w imieniu komendy hufca i wszystkich dzieciaków serdecznie Wam dziękuję.
Kadrze młodzieżowej hufca życzę wielu wspaniałych biwaków, rajdów i zbiórek ze swoimi wychowankami , mam też nadzieje ,że będziecie podporą tego hufca. Pamiętajcie ,że w realizacji swoich harcerskich celów zawsze możecie liczyć na bardziej doświadczona kadrę. Myślę ,że razem stworzymy w Starachowicach hufiec na miarę naszych marzeń.

Życzę wszystkim zuchom, harcerzom, harcerzom starszym, wędrownikom, instruktorom, seniorom oraz wszystkim harcerskim jednostkom aby rozpoczynający się rok harcerski 2011/2012 był czasem radosnej otwartej i ambitnej harcerskiej pracy.

Po zakończonym apelu rozpoczęłą się harcerska zabawa . Około 200 uczestników miało okazję skorzystać z atrakcji przygotowanych przez drużyny hufca i kadrę młodzieżową:
ścianka wspinaczkowa
zajęcia z linami
koraliki
tatuaże
zręcznościowe zmagania rycerskie
bieg sprawdzający wiedzę z wielu dziedzin /nie tylko harcerskich/
na spragnionych czekała goraca herbata i ciacho serwowane w harcerskiej kawiarence przez naszych seniorów.
Po spożyciu wspaniałego żurku upichconego przez „Czajkę” i „Drunia” rozpoczął sie pokaz filmów z Harcerskich Rajdów Świętokrzyskich, 100-lecia harcerstwa oraz obozu hufca na Helu i NAL.

Na zakończenie zlotu udalismy sie pod pomnik katyński na Apel Poległych

Poniżej kilka zdjęć z imprezy, więcej można obejrzeć w Galeriach Agaty, Tomka i Zbyszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.