62 Harcerski Rajd Świętokrzyski

Wyjątkowa wrześniowa edycja Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego rozpoczęła się w czwartek 24 września. Sześć tras wyruszyło na świętokrzyskie szlaki, podziwiając uroki Gór Świętokrzyskich. Każda trasa rozpoczęła w innym zakątku województwa. Przez cztery dni uczestnicy rajdu dzielnie wędrowali po swoich trasach, na punktach utrwalając swoją harcerską wiedzą i survivalowe umiejętności.
Ze względu na panującą pandemię niestety w tym roku nie odbył się zlot wszystkich tras, który miał mieć miejsce nad Zalewem w Brodach.
W sobotę swoją świętokrzyską przygodę rozpoczęła trasa III. Podczas jednodniowej zabawy zuchy przemieniły się w Smerfy a ich głównym zadaniem było odratowanie uwięzionego przez Gargamela Smerfa!
Apel kończący 62 Harcerski Rajd Świętokrzyski odbył się w niedziele na stadionie w Brodach. W bezpiecznych odległościach i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności wszystkie osiem tras zebrało się, aby uroczyście zakończyć Świętucha.

A o to wygrani na poszczególnych trasach:
I trasa
Nagroda Naczelniczki Związku Harcerstwa Polskiego powędrowała do patrolu z 424 DSH ,,Grupa Kampinos”!

II trasa
Nagrodę Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty zdobył patrol z 32 Koneckiej Drużyny Wędrowniczej im. Tomasza Ferdyna ,,Lamus”.

III trasa
Nagrodę Przewodniczącego Związku Harcerstwa Polskiego wygrały wszystkie patrole na trasie!

IV trasa
Nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego wywalczył patrol z 1 Tomaszowskiej Drużyny Wielopoziomowej ,,Burza” im. 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej.
Nagroda ,,Kubusiowa” trafiła do 32 Szczepu Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych ,,100-lecia Harcerstwa”.

V trasa
Nagrodę Marszałka Województwa Świętokrzyskiego zdobył patrol z 7 Łódzkiej Drużyny Harcerskiej ,, Wataha”.

VI trasa
Nagroda Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach trafiła do patrolu ,,Poszukiwacze Zaginionej Arki”.

VII trasa
Nagroda Prezydenta Miasta Starachowice powędrowała do patrolu z 9 DSTH ,,ZODIAK”.
Puchar ,,Jędrusiowy” otrzymał patrol PATATAJ.

VIII trasa
Nagrodę Starosty Starachowickiego wygrał patrol Najdzielniejszy.

Jednym z zadań przedrajdowych było wykonanie eksponatu rękodzieła ludowego z własnego regionu. I miejsce zdobyli 424 DSH ,,Grupa Kampinos”.

Wszystkim zwycięzcom i rajdowiczom gratulujemy!

Odliczanie do 63 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego czas start! Mamy nadzieję, że zobaczymy się znów za rok na świętokrzyskich szlakach!

Czuwaj!
pwd. Weronika Gross