Harcerski Start

Druhny i Druhowie.
Dnia 27 września 2019 roku mija 80 rocznica utworzenia ” Szarych Szeregów”. Tegoroczny Harcerski Start nie tylko naszego hufca ale całej Chorągwi Kieleckiej jest związany z ta datą.
ZHP Hufiec Starachowice organizuje w tym dniu Harcerską Grę Miejska „Niepokonani 1939-45”.

O godzinie 15.30 na placu pod skałkami odbędzie się uroczysty apel hufca rozpoczynający Harcerski Start i będący jednocześnie podsumowaniem organizowanej gry.

Zobowiązuję wszystkie środowiska harcerskie hufca do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Jeśli jeszcze nie zgłosiliście się na grę to do jutra macie czas. Jeśli jest problem z opiekunami (proszę o kontakt). Środowiska, które nie biorą udziału w grze meldują się na apelu o godz. 15.30. Oczywiście zwolnione są te środowiska, które biorą udział w innych formach tego wydarzenia np. zuchy rajd w Końskich i wyjazd do Warszawy (Chybice i Rudki), wędrownicy alert naczelnika w Warszawie.

Jest to nasz harcerski obowiązek byśmy w tym dniu byli wszyscy razem .
Po zakończonym apelu zapraszam wszystkich na gorącą harcerską grochówkę .

Czuwaj !
Komendantka Hufca
hm. Małgorzata Ślaska