Odyseja – relacja z drugiego zjazdu

W dniach 27-29 kwietnia odbył się drugi zjazd kursu przewodnikowskiego „Odyseja”. Uczestnicy tym razem rozpoczęli kurs od przedstawienia swoich zadań międzyzjazdowych. W grupach mieli przygotować konspekt zbiórki dla danej metodyki oraz analizę SWOT i plan pracy dla danej drużyny. Poza tym ich zadaniem było wykonać służbę. 2 dnia odbyły się zajęcia dotyczące Kodeksu Instruktorskiego oraz Osobistego Przykładu Instruktora. Następnie miały miejsce zajęcia na temat prób instruktorskich. Uczestnicy mieli możliwość rozpisania takich prób oraz stanęli przed symulowaną Komisją Stopni Instruktorskich, w roli próbanta lub opiekuna. Kolejnym ważnym elementem były rozmowy instruktorskie. Każdy uczestnik musiał takową odbyć. Po wszystkim po raz ostatni uczestnicy postawili swoją łódź na wybranej przez siebie wyspie, ostatni raz spotkaliśmy się na pożegnaniu dnia i podziękowaliśmy sobie za cały kurs. Kolejnego dnia odbyły się ostatnie zajęcia o tematyce pracy w zespole oraz komunikacji. Następnie odbyło się wręczenie dyplomów oraz upominków. Wszyscy pozytywnie ukończyli kurs. Gratulujemy kursantom i życzymy powodzenia na ich instruktorskiej drodze.

Kliknij aby obejrzeć zdjęcia.