Szukaj
Linki
Wspierają nas


Świętokrzyska Sieć Świetlic Podwórkowych projekt realizowany przy współpracy
BIP

Święto 3-go maja


3 maja prezydent miasta zaprasza rano na uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości a po południu na 3-MAJÓWKĘ na Szlakowisku

Program oficjalnych uroczystości wygląda następująco:
godz. 9:30 – zbiórka pocztów sztandarowych na placu przed kościołem pw. Wszystkich Świętych
godz. 9:45 – uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny
godz. 10:45 – przemarsz pod Pomnik Niepodległości
godz. 11:00 – „Jak konstytucję uchwalano” – występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12
godz. 11:15 – wystąpienia okolicznościowe i złożenie wiązanek

Natomiast po południu, między godziną 16:00 a 18:00, odbędzie się piknik 3-MAJÓWKA na Szlakowisku. W programie pikniku przygotowano szereg atrakcji.
Dla najmłodszych dostępne będą dmuchańce, karuzela samolotowa oraz gry i zabawy. Przedszkolaków i dzieci z klas 1-3 podstawówek zapraszamy do udziału w wyścigach rowerkowych. W wyścigach rowerkowych najmłodsi mieszkańcy zaangażują się bezpośrednio w formie zdrowej rywalizacji i będą uczyć się zasad fair play. W wyścigu mogą uczestniczyć dzieci w wieku 4-9 lat. Warunek uczestnictwa to sprawny rower, kask rowerowy i zgłoszenie dziecka przez rodzica do wyścigu:
- 3 maja na pikniku od godziny 15:00 do 16:00 w biurze zawodów
- lub elektronicznie na adres: konkurs@starachowice.eu w terminie do 2 maja, do godziny 15:00.
W zgłoszeniach mailowych prosimy o podanie w treści maila: imię i nazwisko dziecka, rok urodzenia, telefon kontaktowy.
Dzieci rywalizować będą na dystansie około 100 metrów, startując w wyścigach trzyosobowych. Na uczestników czekają pamiątkowe medale i upominki. Udział w wyścigach jest bezpłatny.

Dla trochę starszych przygotowana będzie ścianka wspinaczkowa, strzelnica z łuku, dmuchane piłkarzyki oraz gry bez prądu.
Wszystkich zapraszamy zaś na koncerty dwóch znakomitych starachowickich zespołów estradowych „Wiarusy” i „Patrol”.

W nawiązaniu do Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości mieszkańcy miasta będa mieli możliwośc otrzymania flagi narodowej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowali pytania na temat wiedzy o symbolach narodowych. Prawidłowe odpowiedzi premiowane będą pieknymi flagami z drzewcami.

Organizatorami obchodów są: Honorowy Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, prezydent miasta Marek Materek, starosta Danuta Krępa oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II.

Komentarze zamknięte.


Switch to our mobile site