Szukaj
Linki
Wspierają nas


Świętokrzyska Sieć Świetlic Podwórkowych projekt realizowany przy współpracy
BIP

Kalendarz Hufcowy

Odprawa drużynowych

Serdecznie zapraszamy wszystkich drużynowych na comiesięczną odprawę w dniu 5.11.2018 r. o godz.17.00 w siedzibie Hufca.

Posiedzenie Komisji Stopni Instruktorskich

Opis:Najbliższe posiedzenie KSI odbędzie się w sobotę 8 grudnia 2018 r. o godzinie 11.00.

Jednocześnie przypominamy, że wnioski o otwarcie próby, oraz wnioski o przyznanie stopnia należy przekazać drogą elektroniczną na adres ksi@starachowice.zhp.pl lub bezpośrednio do biura Hufca ZHP Starachowice, przynajmniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem posiedzenia KSIH tj. do 23 listopada 2018 r.

Pozdrawiam

hm. Irena Tuchowska

Gra Miejska

Bieg Niepodległości

Partyzancka Droga Krzyżowa 2018


28 października 2018 roku po raz 19-ty zuchy, harcerze i instruktorzy ze Środowiskowego Szczepu im. Partyzantów Armii Krajowej pod przewodnictwem hm Krzysztofa Krawca poprowadzili Partyzancką Drogę Krzyżową na Wykusie.

Partyzancka Droga Krzyżowa wyznaczona szlakiem mogił partyzanckich na Wykusie wyruszyła po raz pierwszy w roku 2000, a jej pomysłodawcą był śp. kpt hm Stefan Derlatka ps. „Daniel”.
Pomimo trudnych warunków atmosferycznych, przy gęsto padającym deszczu we wspólnej modlitwie uczestniczyło ponad 300 osób.

Oprócz duchownych, nad właściwym przebiegiem modlitw, rozważań i śpiewu czuwały druhny hm. Anna Skibińska i Grażyna Erbel z Harcerskiego Kręgu Seniorów „Łysica- Żubry” oraz niezastąpiony honorowy Sołtys Wąchocka Pan Marek Samsonowski.

Po zakończeniu rozważań Drogi Krzyżowej, na Polanie Wykus odbyła się Msza Św. celebrowana przez ojca Benedykta Zielińskiego z Opactwa Cystersów w Wąchocku oraz księdza Marka Pionka z parafii NPNMP ze Starachowic.
Na zakończenie uroczystości ojciec Benedykt serdecznie podziękował wszystkim obecnym kombatantom, harcerzom, młodzieży szkolnej władzom samorządowym, służbom mundurowym, leśnikom, mieszkańcom okolicznych miejscowości za tak liczne przybycie mimo niesprzyjającej pogody.

Czytaj cały artykuł »

Spotkanie kadry Hufca

Spotkanie odbędzie się w dniach 3-4 listopada w Nowej Słupi. W załączniku szczegółowy plan wyjazdu. Zaproszenie otrzymują wszyscy funkcyjni naszego hufca. Ale oczywiście lista jest otwarta.

Komendantów kręgów, klubów specjalnościowych i szczepowych proszę o zaproponowanie udziału w spotkaniu osobom które w Waszym mniemaniu wniosą jakieś propozycje do dyskusji /nie jest to tylko spotkanie integracyjne kadry – chcemy podyskutować o ważnych problemach stojących przed nami/.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Ze względu na sprawy organizacyjne bardzo proszę o potwierdzenie udziału w spotkaniu do niedzieli 28.10.2018 roku na e-mail lub sms do mnie.

Z harcerskim pozdrowieniem
hm. Małgorzata Ślaska
Komendantka Hufca

Do pobrania: Konferencja funkcyjnych Hufca ZHP Starachowice

Posiedzenie Komisji Stopni Instruktorskich

Najbliższe posiedzenie KSI odbędzie się w piątek 9 listopada 2018 r. o godzinie 17.00.

Jednocześnie przypominamy, że wnioski o otwarcie próby, oraz wnioski o przyznanie stopnia należy przekazać drogą elektroniczną na adres ksi@starachowice.zhp.pl lub bezpośrednio do biura Hufca ZHP Starachowice, przynajmniej na dwa tygodnie przed planowanym terminem posiedzenia KSIH tj. do 26 października 2018 r.

Pozdrawiam

hm. Irena Tuchowska

XIX Partyzancka Droga Krzyżowa na Wykusie


Switch to our mobile site