71 Rocznica rozbicia Straży Leśnej w Marculach

W sobotę 10 kwietnia 2015 r, w 71 rocznice rozbicia straży leśnej w Marculach odbyła się uroczysta Polowa Msza Święta w intencji gen. bryg. Antoniego Hedy “Szarego”, nadleśniczego kpt. Antoniego Wyporka ps. “Sęp” oraz kpt. Eugeniusza Dymitrowa-Flisa ps. “Robur”.

Na sobotniej uroczystości byli obecni: przedstawiciele powiatu starachowickiego, Wójt gminy Brody pani Marzena Bernat, delegacje kombatanckie z powiatów skarżyskiego i starachowickiego oraz radomskiego. Byli przedstawiciele Nadleśnictwa Marcule, kombatanci i harcerze z Hufca ZHP Starachowice z Harcerskiego Kręgu Seniorów „Łysica – Żubry, XI Szczepu im. Bohaterów Westerplatte, 82 Drużyny Harcerskiej „Kubuś” im. kpt. Eugeniusza Dymitrowa-Flisa ps. “Robur” z Lubieni, oraz harcerze z XXV Szczepu Harcerzy i Zuchów „Kielce” działającego przy Hufcu Kielce-Miasto.

Zdjęcia można obejerzeć w galerii 82 DH „Kubuś”

Marcule, kwiecień 2015