88 urodziny Druha Stefana

Dnia 3 stycznia 2015 r. ponad 50 osobowa delegacja wybrała się na Św. Krzyż by uczcić 88 urodziny seniora naszego hufca druha hm. Stefana Derlatki.

Mszę Święta w sanktuarium zamówili nasi seniorzy, którzy w ten niekonwencjonalny sposób oprócz rocznicy druha Stefana zorganizowali swoje coroczne spotkanie opłatkowe. Oprócz komendantki hufca instruktorów i seniorów w uroczystości wzięli udział przedstawiciele 2 DH im.M.Langiewicza, 115 DH „Pomarańczarnia” z Wielkiej Wsi oraz KI „Komenduły”. Drużynę sztandarową do obsługi uroczystości wystawiła 100 DH „Wataha”.

Msza odbyła się w specjalnie otwartej dla nas kaplicy na II piętrze klasztoru, następnie wszyscy udali się do kaplicy Oleśnickich, gdzie uzyskali błogosławieństwo relikwiami „krzyża świętego”. Po tym duchowym przeżyciu wszyscy udali się do podziemi gdzie mieści się świetnie zorganizowana jadłodajnia, gdzie połamaliśmy się opłatkiem, odśpiewaliśmy 200 lat druhowi Stefanowi i skosztowaliśmy pysznego tortu przygotowanego przez seniorów. Na koniec odwiedziliśmy żywa szopkę i podziwialiśmy piękne widoki rozciągające się z Łyśca.

foto: http://zubry.starachowice.zhp.pl/

1 odpowiedź na “88 urodziny Druha Stefana”

• Antoni Krzysztof Mazur pisze:

100 LAT Panie STEFANIE.Serdecznie Pozdrawiam.Były Harcerz.