Rocznica rozbicia więzienia w Starachowicach przez oddział „Szarego „

Tradycyjnie od wielu lat w sierpniu harcerski i harcerze z 38 SDH im. E. Plater uczestniczą w uroczystościach upamiętniających rozbicie więzienia w Starachowicach przez oddział „Szarego”. Z roku na rok staramy się także coraz bardziej wspierać organizatorów ŚZŻ AK w Starachowicach i Gminę Starachowice przy organizacji imprezy. W tym roku nasi harcerze wystawili poczet drużyny i poczet sztandarowy AK, wystawili warty honorowe, czytali modlitwę wiernych i okazjonalny wiersz od pomnikiem, oraz co było nowum w tym roku, prowadzili samą uroczystość pod pomnikiem. Wśród gości uczestniczących w uroczystościach oprócz przedstawicieli środowisk kombatanckich AK uczestniczyli także przedstawiciele organizacji Strzeleckich, ONR, delegacja uczniów Gimnazjum nr 1 w Starachowicach, noszącego imię Antoniego Hedy „Szarego”, oraz przedstawiciele władz i samorządów. Poseł na sejm RP Krzysztof Lipiec. Prezydent Sylwester Kwiecień, członek zarządu Powiatu Cezary Berak i pani Agnieszka Buras – przedstawicielka Beaty Gosiewskiej, posła do Parlamentu Europejskiego.

Źródło: 38 SDH im. Emilii Plater