Partyzancka Droga Krzyżowa 2020 odwołana!

Druhny i druhowie!
Partyzancka Droga Krzyżowa od wielu lat łączy na Wykusie tych, którzy pamiętają i tych, którzy chcą pamiętać, starszych i młodszych, weteranów, ich bliskich, dorosłych, młodzież i dzieci. Rokrocznie wędrowaliśmy przez cudowny las, by złożyć hołd bohaterom – partyzantom, którzy 28 października 1943 roku zostali otoczeni i zaatakowani, którzy podjęli walkę, aby ocalić swoje życie, aby móc dalej walczyć, aby żyć dla Ojczyzny.

Tegoroczna rocznica przypada również w czasie walki. Innej, bo nasz wróg nie strzela, nie krzyczy, żeby się poddać. Naszego wroga nie widać. Jest podstępny. Nie możemy z nim walczyć, możemy go próbować unikać. Nie dać mu szansy, aby nas zaatakował.

Nie możemy spotkać się w lesie i jak zwykle ponieść krzyż trasą, po której stąpali partyzanci, bo nasz wróg tylko czeka na taką okazję.

Od soboty obowiązują nas nowe zasady. Nasz kraj jest strefą czerwoną. Covid-19 jest w ofensywie. W związku z tym zapraszamy do indywidualnej modlitwy w intencji bohaterów z Wykusu i naszej Ojczyzny.

W tym roku nie spotkamy się w sieradowickim lesie, aby w przyszłości móc wspólnie uczestniczyć w Partyzanckiej Drodze Krzyżowej.

Czuwaj!
Komendantka Hufca ZHP Starachowice
hm. Dorota Chyczewska