VI Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie” – relacja

W dniach 7-8.04.2018r. odbył się VI Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”. W piątek 6.04 można było skorzystać z przednoclegu. Jak co roku festiwal miał miejsce w Starachowickim Centrum Kultury przy ul. Radomskiej 21. W tym roku udział w „Harcograniu” wzięło 45 podmiotów muzycznych, czyli aż 300 osób. W sobotę od godziny 08:00 swoja pracę rozpoczęło biuro rejestracji, a cały festiwal rozpoczął się o godzinie 9:00.

W tej edycji jury zasiadało w składzie:

• Piotr Frankowicz – lider legendarnego kieleckiego zespołu „Grube Dudy”. Muzyk, kompozytor, juror wielu festiwali, m.in. kieleckiego festiwalu „Przy kominku”.
  • hm. Leszek Osterczy – instruktor harcerski. Znany kielecki pedagog, psycholog. Już nie raz oceniał naszych wykonawców.
  • hm. Arkadiusz Szostak – kierownik Artystyczny Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku”. Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej – popularnego „Wiatraczka”.
    Zastępca Komendanta Chorągwi Kieleckiej ds. programu i pracy z kadrą.
  • hm. Małgorzata Ślaska – komendantka Hufca ZHP Starachowice. Członek Komendy Chorągwi ds. programu i pracy z kadrą. Anioł Stróż naszego „Harcogrania”.
  • Do godziny 16:30 trwały przesłuchania konkursowe, z krótkimi przerwami i przerwą obiadową. Festiwal brawurowo poprowadziła pion. Natalka Lamparska.
    O godzinie 20:00 odbył się wieczorny koncert na którym wystąpił dla nas zespół „Inżynieria Środowiska” oraz zespół „Miłość jest przereklamowana”. Koncerty były niezwykłe, a uczestnicy i zgromadzona publiczność bawili się świetnie.

W niedzielę o godz. 10:00 odbył się Koncert Galowy Festiwalu , a tuz po nim rewelacyjny koncert zespołu „Cisza jak ta”. Po jego zakończeniu ogłoszone zostały wyniki w poszczególnych kategoriach.

Uczestnicy w tym roku rywalizowali w 4 kategoriach.
    Oto wyniki:
    Kategoria DO LAT 14:
    I miejsce
    – „Happy” z 104 Artystyczna Drużyna Harcerska z Mirca – Hufiec Starachowice oraz Gromada Zuchowa „Zuszki Duszki” z Nowej Dęby – Hufiec Tarnobrzeg
    III miejsce – 25 Drużyna Harcerska „Białe Wilki” Liśnik Duży – Hufiec Sandomierz
    115 Drużyna Harcerska „Pomarańczarnia” z Wielkiej Wsi – Hufiec Starachowice
    01 Środowiskowa Gromada Zuchowa „Słoneczna Gromada” – Hufiec Ostrowiec Świętokrzyski
    08 Lubocheńska Gromada Zuchowa „Kubusiowe bractwo” – Hufiec Tomaszów Mazowiecki

Kategoria DO LAT 21:
    – zespół „Hjungjugjug” – Hufiec Rzeszów
    II miejsce – Harcerski Zespól Muzyczny „Nie ogarniesz” – Hufiec Ostrowiec Świętokrzyski oraz 104 Artystyczna Drużyna Harcerska z Mirca – Hufiec Starachowice
    III miejsce – 111 Artystyczna Drużyna Harcerska – Hufiec Starachowice
    52 Kielecka Drużyna Harcerska – Hufiec Kielce-Miasto
    117 Buska Drużyna Wielopoziomowa „Zielone berety”- Hufiec Busko Zdrój
    101 Drużyna Starszoharcerska „Lupus”- Hufiec Starachowice
    Zespół „Wilczyce” z „Wilczego” Szczepu Drużyna Harcerskich i Zuchowych – Hufiec Starachowice

Kategoria OPEN:
    – Zespół Muzyczny „Manufaktura” z Annopola
    II miejsce – „Słodkie pysie raz dwa trzy” z Krosna
    III miejsce – „Śliwkowe chmury” z Żyrardowa
    Wyróżnienie: Stare Dobre Harcerstwo – Hufiec Starachowice

Kategoria SOLIŚCI:
    – Weronika „Wichura” Gmurek
    II miejsce – Emilia Góra
    III miejsce – Julia Fudalewska
    Daria Kostrzewa
    Wiktoria Pocheć

Nagroda za piosenkę autorską: zespół „Córas&Papas” z Żyrardowa
    Nagroda dla instrumentalistów:
    Anna Chrut
    Kinga Dębowska
    Nagroda Publiczności w tym roku powędrowała do zespołu „Fala” z 2 Drużyny Harcerskiej z Hufca Starachowice

Hufiec ZHP Starachowice im. Stanisława Staszica jako Organizator Festiwalu wyraża ogromne podziękowania dla wszystkich tych, bez których nasz festiwal nie miałby tak należytej oprawy:

Współorganizator: Starachowickie Centrum Kultury

Patronat honorowy: Komendant Chorągwi Kieleckiej ZHP hm. Tomasz Rejmer,
    Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Starosta Starachowicki Danuta Krępa, Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

Patronat medialny: DK-Art, Harcerskie Kroniki Filmowe, Wirtualne Starachowice.

Dziękujemy za wsparcie wszystkim darczyńcom i sponsorom naszego festiwalu:
    Info-Projekt IT
    Solix
    Marecki.name
    Muszynianka
    Cerrad
    Centrum Handlowe Galardia
    Sense of Poland
    Woodland Store

Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn
    Bistro „Manhattan”
    ZEC Starachowice
    PWiK Starachowice
    STARPOL
    Klikom.net
    Habys

Dziękujemy zespołom „Cisza jak ta”, „Inzynieria Środowiska” i „Miłość jest przereklamowana” za wspaniałe koncerty festiwalowe oraz a może przede wszystkim całej komendzie festiwalu:
    komendantowi festiwalu hm. Mateuszowi Ślaskiemu oraz jego zastępcy, koordynatorowi festiwalu phm. Jackowi Ołowiakowi oraz jego zastępcy, wszystkim wolontariuszom obsługi: promocji, biura, kawiarenki, zabezpieczenia medycznego i porządkowego, drużynie sztabowej, kwatermistrzowi oraz obsłudze SCK (akustykom i oświetleniowcom).

Do zobaczenia za rok !!!

Zapraszamy do galerii zdjęć:
    Prezydenta Starachowic, pana Marka Materka
    Starostwa Powiatowego w Starachowicach