Szukaj
Linki
Wspierają nas


Świętokrzyska Sieć Świetlic Podwórkowych projekt realizowany przy współpracy
BIP

XXIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec”


W dniach 23-25 lutego mocna starachowicka ekipa zagościła na XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec” w Tarnobrzegu. Na miejscu noclegowym przywitali nas przyjaciele z Nowej Dęby i Pomiechówka oraz zespól „Manufaktura” z Annopola (stali bywalcy naszego „Harcogrania”). Jeszcze próby mikrofonowe, świeczkowisko i od rana można było przystąpić do współzawodnictwa.
Do południa odbywały się przesłuchania konkursowe. Siedem podmiotów muzycznych z naszego hufca (tak to się nazywa w żargonie festiwalowym) przystąpiło do rywalizacji licząc oczywiście na jakieś nagrody, ale przede wszystkim na świetną harcerską zabawę. Oba cele zostały osiągnięte, a radość i masa pozytywnej energii popłynęła od starachowickiej ekipy do wszystkich uczestników festiwalu. A wszystko to za sprawą wspaniale bawiących się harcerzy i mocnemu wsparciu ze strony instruktorów i wędrowników z zespołu „Miłość jest przereklamowana”.
Po obiedzie nasi harcerze mieli okazję zwiedzić Tarnobrzeg, a w rolę przewodnika wcieliła się nasza druhna komendantka, która przyjechała wesprzeć swoich podopiecznych i dodać im otuchy. Jest ona także Szefową „środowiska Jędrusiowego” a przecież to właśnie tu w Tarnobrzegu hm. Władysława Jasiński zakładał „legendarny oddział partyzancki „Jędrusie”. Powędrowaliśmy więc „szlakami Jędrusiów”.
Wieczorem przyszedł czas na podsumowania i koncert galowy Festiwalu. Rozpoczął go występ zespołu „Sprzedawcy dymu” z Kielc. Rozgrzani i pełni emocji czekaliśmy na ogłoszenie wyników.

Wyróżnienia powędrowały do 104 ADH za piosenkę „Tam gdzie woda i las” oraz zespołu „Miłość jest przereklamowana” za piosenkę „Siebie poproś”, ale my nadal czekaliśmy na więcej.
Nagle słyszymy, że zespół „Miłość jest przereklamowana” otrzymuje nagrodę główną w kategorii dodatkowej za piosenkę „Stary tramp”. Co tam się działo na scenie! Akustyka festiwalu (wspaniały człowiek) doprowadzili prawie do zawału…. Ta gorąca atmosfera udzieliła się wszystkim co zapewniło świetna zabawę przez cały koncert galowy.
Dopełnieniem naszego szczęścia było I miejsce w kategorii z podkładem muzycznym dla zespołu HAPPY ze 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej z Mirca.

Dumny wójt gminy Mirzec Pan Mirosław Seweryn nie krył wzruszenia i długo gratulował zwycięzcom.
Dziękujemy całej ekipie z Hufca ZHP Starachowice : z 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej, „Wilczego szczepu” (zespół „Wilczyce”, Wiktoria Pocheć z przyjaciółmi) i i 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej z Mirca (zespoły : 104 ADH, „Wichry” i „HAPPY”) ich opiekunom i drużynowym oraz zespołowi „Miłość jest przereklamowana”.
Festiwal przechodzi do historii, ale my długo jeszcze będziemy go wspominać. Mamy nadzieję, że nowo zawarte przyjaźnie zaowocują wizytą zespołów na naszym starachowickim Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”, który już w dniach 7-8 kwietnia 2018 roku odbędzie się w Starachowickim Centrum Kultury. Zespół „Miłość jest przereklamowana” wystąpi z koncertem w sobotę, a w niedzielę bawić się będziemy z gwiazdą festiwalu zespołem „Cisza jak ta”.
Przybywajcie !!!

Kliknij aby obejrzeć więcej zdjęć z koncertu galowego.

Komentarze zamknięte.


Switch to our mobile site