Szukaj
Linki
Wspierają nas


Świętokrzyska Sieć Świetlic Podwórkowych projekt realizowany przy współpracy
BIP

Hufiec ZHP Starachowice laureatem nagrody Wędrowiec Świętokrzyski


9 października 2017 roku był szczególnym dniem dla całej społeczności Hufca ZHP Starachowice. W czasie obchodów Światowego Dnia Turystyki nasz hufiec został uhonorowany statuetka „Wedrowca Świętkrzyskiego” w kategorii Organizacja turystyczna. To ogromne wyróznienie dla nas i powód do dumy. Możemy powiedzieć , że Starachowicki hufiec to kolebka harcerskiej turystyki bo to właśnie tu w 1959 roku po raz pierwszy ruszył na świętokrzyskie szlaki „Harcerski Rajd Świętokrzyski” , którego pomysłodawca i wieloletnim komendantem był nieodżałowany druh hm. Stefan Derlatka. Starachowicki hufiec turystyką stoi, a oprócz popularnego w całej Polsce „Świetucha” organizujemy Harcerski Rajd „Szlakami Jędrusiów”, Rajd „Przebisniegów”, Partyzancką Drogę Krzyżową na Wykusie czy Harcerską Grę Fabularną „Cichociemni”. To także nasz Harcerski Ośrodek nad Lubianką corocznie odwiedzany przez harcerzy z całej Polski. Dziekujemy tym wszystkim , którzy pomagaja nam w różny sposób w naszych działaniach. To nasze wspólne święto. Dziekujemy za uznanie naszej wolontarystycznej pracy na rzecz turystyki i popularyzacji regionu świetokrzyskiego bo stara to prawda , że „Świętokrzyskie czaruje” .
Poniżej linki z wręczenia stuetki.
http://swietokrzyskie.org.pl/aktualnosci/informacje-z-regionu/2045-branza-turystyczna-swietowala
http://www.tvswietokrzyska.pl/kielce/wiadomosci/item/24260-wedrowiec-swietokrzyski-dla-liderow-turystyki.html

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/kielce/a/wreczono-nagrody-turystyczne-sabat-krajno-z-superwedrowcem,12561782/

Komentarze zamknięte.


Switch to our mobile site