Spotkanie miłośników historii „Było… nie minęło”

W miniony weekend grupa Tactical Starachowice Team (SCK) i nasz Harcerski Klub Sportowy „Sparta” wzięła udział w targach militarnych w Lublinie „Było..Nie minęło”. Naszym zadaniem było przedstawienie wystawy modeli czołgów, replik ASG z czasów II wojny światowej, oraz współczesnych replik i wyposażenia wojskowego. Przedstawiony został także zrealizowany przez HKF Starachowice film z gry fabularno-terenowej „Cichociemni” realizowanej przez nasz hufiec a dofinansowanej z środków Muzeum Historii Polski w ramach programu „Patriotyzm Jutra” o której opowiadał barwnie jej pomysłodawca druh phm. Paweł Lesiak.

Nasz team współpracował i nawiązał kontakt z wieloma grupami rekonstrukcyjnymi. Dostaliśmy zaproszenie na przyszłą edycję targów w Lublinie, z której bez wątpienia skorzystamy!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego pobytu na targach Szczególne podziękowania dla pani Ewy Kołodyńskiej (Targi Lublin), Michał Olton (Muzeum Wojska Polskiego), Prezes Z.E.C i jego Kierowcy Krzysztof Rozwadowski, ekipa ZHP Starachowice, Aleksandra Sarzyńska oraz kierownictwa SCK Starachowice, Grupa TST&SPARTA-Skinu, Rambo, Pablo, Iwo, Sumo, Viki, Lesiu, Badaj, a wszystko za sprawą Piotra Lamparskiego i Zbyszka Imielińskiego oraz Ryszard Nowak (paliwo do Cordoby)

Do zobaczenia za rok!!!!!

zdjęcia z profilu Piotrka Lamparskiego

zdjęcia z profilu Sparty cz. 1