Szukaj
Linki
Wspierają nas


Świętokrzyska Sieć Świetlic Podwórkowych projekt realizowany przy współpracy
BIP

Archiwum dla kategorii

Kurs Drużynowych Wędrowniczych „Przekraczając granice”


Szanowne Druhny i Szanowni Druhowie,

Już po raz trzeci organizujemy Kurs Drużynowych Wędrowniczych „Przekraczając Granice”. W tym roku razem z uczestnikami wybierzemy się do Grecji na obóz wędrowny.

Zależy nam, aby dotrzeć z tą informacją do jak największego grona wędrowników, którzy są potencjalnymi uczestnikami kursu (drużynowi i patrolowi wędrowniczy, namiestnicy, komendanci szczepów itp.). Dlatego zwracam się właśnie do Was z prośbą o wysłanie informacji mailowej (umieszczenie na grupie) do potencjalnie zainteresowanych osób i tych wszystkich, których właśnie taki kurs zmotywuje do dalszej pracy.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, znajdziecie tutaj: http://przekraczajacgranice.zhp.net.pl/

Zdecydowanie polecamy ten kurs i nasi absolwenci również!

W imieniu Komendy Kursu Drużynowych Wędrowniczych „Przekraczając granice”
phm. Małgorzata Pniewska
Hufiec Mińsk Mazowiecki , Chorągiew Mazowiecka

Kurs drużynowych „W drodze do…”

Druhny i druhowie,

pragniemy przypomnieć, że trwa rekrutacja na Kurs Drużynowych „W drodze do …” 2018, który odbędzie się w terminie 24.08 – 01.09.2018 roku na terenie Harcerskiego Ośrodka Obozowego „Lubianka” w Starachowicach.

Odpłatność za udział wynosi 350 zł dla uczestników z naszej chorągwi.
Więcej informacji oraz dokumenty potrzebne do zgłoszenia się na kurs są dostępne na stronie: http://kielecka.zhp.pl/kurs-druzynowych-w-drodze-do/

Zgłaszać należy się poprzez formularz w terminie najpóźniej do 16 lipca (łącznie z dostarczeniem wszystkich dokumentów do Biura Chorągwi). Przypominamy, że liczba miejsc na poszczególnych metodykach jest ograniczona, więc warto zgłosić się możliwie szybko.

Prosimy o rozpowszechnienie tych informacji w Waszych środowiskach.

Pozdrawiam serdecznie,
pwd. Katarzyna Siwczyk
Biuro Komendy ZHP Chorągwi Kieleckiej

Odyseja – relacja z drugiego zjazdu

W dniach 27-29 kwietnia odbył się drugi zjazd kursu przewodnikowskiego „Odyseja”. Uczestnicy tym razem rozpoczęli kurs od przedstawienia swoich zadań międzyzjazdowych. W grupach mieli przygotować konspekt zbiórki dla danej metodyki oraz analizę SWOT i plan pracy dla danej drużyny. Poza tym ich zadaniem było wykonać służbę. 2 dnia odbyły się zajęcia dotyczące Kodeksu Instruktorskiego oraz Osobistego Przykładu Instruktora. Następnie miały miejsce zajęcia na temat prób instruktorskich. Uczestnicy mieli możliwość rozpisania takich prób oraz stanęli przed symulowaną Komisją Stopni Instruktorskich, w roli próbanta lub opiekuna. Kolejnym ważnym elementem były rozmowy instruktorskie. Każdy uczestnik musiał takową odbyć. Po wszystkim po raz ostatni uczestnicy postawili swoją łódź na wybranej przez siebie wyspie, ostatni raz spotkaliśmy się na pożegnaniu dnia i podziękowaliśmy sobie za cały kurs. Kolejnego dnia odbyły się ostatnie zajęcia o tematyce pracy w zespole oraz komunikacji. Następnie odbyło się wręczenie dyplomów oraz upominków. Wszyscy pozytywnie ukończyli kurs. Gratulujemy kursantom i życzymy powodzenia na ich instruktorskiej drodze.

Kliknij aby obejrzeć zdjęcia.

Odwołanie kursu Pióropusz

Czuwaj!

z powodu braku wystarczającej liczby chętnych kurs Pióropusz zostaje odwołany.

pozdrawiam

pwd. Wiktoria Sajda

Odyseja – relacja z pierwszego zjazdu


W miniony weekend odbył się pierwszy zjazd kursu przewodnikowskiego ,,Odyseja”. Uczestnicy w piątkowy wieczór zgromadzili się w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach, aby przebyć własną, przygotowującą do bycia instruktorem podróż. Podczas świeczkowiska oficjalnie rozpoczęto trzecią edycję ,,Odysei”. Uczestników wprowadzono w konwencję kursu. Swoją wędrówkę rozpoczęli od zakotwiczenia swoich pojazdów przy wyspach z cechami dobrego instruktora. Następnego dnia kursantów czekało wiele ciekawych zajęć. Między innymi ,,Podstawy wychowawcze” prowadzone przez hm. Adama Kanię. Phm. Paweł Lesiak przygotował zajęcia na temat metodyki harcerskiej, a po kolacji uczestnicy poznali tematykę szczepu, jako ciągłości metodycznej dzięki phm. Konradowi Ćwikowi. Na koniec dnia, kursantów odwiedziła komendantka Hufca ZHP Starachowice hm. Małgorzata Ślaska. Podczas świeczkowiska pokazała uczestnikom wartość Hufca jako wspólnoty. Druh Konrad przygotował także zajęcia w niedzielny poranek. Następnie kursanci poznali tajemnicę planowania pracy i narzędzia, które pomogą im zrobić to jak najlepiej dzięki phm. Jackowi Ołowiakowi. Zmęczeni, ale z większą dawką wiedzy i doświadczenia uczestnicy zakończyli pierwszy zjazd kursu zbiórką w kręgu. Kolejny zjazd już za dwa tygodnie, ale podczas przerwy kursantów czekają zadania, takie jak wykonanie służby czy przeanalizowanie mocnych i słabych stron danej drużyny.

Kliknij aby obejrzeć zdjęcia.

Odyseja po raz trzeci

W piątek 13 kwietnia 2018 r. rozpoczęła się trzecia edycja kursu przewodnikowskiego „Odyseja”, przygotowanego przez Zespół Kadry Kształcącej ZHP Hufca Starachowice. Trzynastu uczestników oficjalnie rozpoczęło swoją podróż do bycia instruktorem. Czeka ich weekend pełen zajęć i nowych wyzwań. Jak to w zwyczaju „Odyseji” na koniec dnia kursanci zakotwiczają swoje pojazdy na mapie pełnej wysp z cechami instruktora.
Zobaczcie sami relacje z wczorajszego wieczoru.

Kurs Przybocznych „Pióropusz” 2018


Przyszli lub obecni przyboczni,
Zapraszamy Was na organizowany przez XI Szczep im. Boh. Westerplatte – kurs przybocznych „Pióropusz”.

Kurs przybocznych to idealny czas, by nauczyć się jak dobrze pełnić funkcję „prawej ręki| drużynowego, odpowiednio prowadzić zbiórki, wypełniać obowiązki przybocznego i przygotować się do pełnienia roli drużynowego.

Kurs jest przeznaczony dla:
- przyszłych lub obecnych przybocznych,
- osób, które nie boją się wyzwań i chcą nabyć więcej umiejętności,
- osób powyżej 13 roku życia.

TERMIN I MIEJSCE:
- 11-13.05.2018r. (od godziny 16:00 w piątek do godziny 18:30 w niedzielę)
Hufiec ZHP Starachowice, ul. Harcerska 4

KOSZT:
- 65 PLN / osobę (w tym dwa obiady, śniadania i kolacje, materiały kursowe, dyplom ukończenia lub uczestnictwa w kursie).

Do pobrania: Regulamin kursu Pióropusz

Odyseja 2018

Czuwaj,
Serdecznie zapraszamy na kurs przewodnikowski zorganizowany przez Nasz Hufiec. Odbędzie się on w dniach 13-15.04 oraz 27-29.04.2018 a o dokładnym miejscu (w okolicach Starachowic) zostaniecie poinformowani drogą mailową.
Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie – jednak z powodu ograniczonej liczby miejsc (15) – o dostaniu się na kurs będzie decydowała kolejność zgłoszeń i wpłat.
Wypełnioną ankietę odsyłajcie do 24.03.2018 na adres adrian.gorzkowski@zhp.net.pl

Koszt:
100 PLN dla harcerzy z Hufca ZHP Starachowice
150 PLN dla pozostałych
(w cenie: kurs, całodniowe wyżywienie – prócz kolacji pierwszego i ostatniego dnia, materiały kursowe, dostęp do wrzątku, dyplom ukończenia lub uczestnictwa w kursie, zewnętrzny dyplom ukończenia kursu)

Pytania? Wątpliwości? Piszcie na adrian.gorzkowski@zhp.net.pl

Pozdrawiam
phm. Adrian Gorzkowski
SOKK 1046/2017
Członek Zespołu Kadry Kształcącej
Hufca ZHP Starachowice

Do pobrania: Ankieta Odyseja


Switch to our mobile site