Kurs przewodnikowski „Odyseja”

Czuwaj,
Serdecznie zapraszamy na kurs przewodnikowski zorganizowany przez Nasz Hufiec. Odbędzie się on w dniach 12-14.04 oraz 26-28.04.2019 a o dokładnym miejscu (w okolicach Starachowic) zostaniecie poinformowani drogą mailową.
Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie – jednak z powodu ograniczonej liczby miejsc (16) – o dostaniu się na kurs będzie decydowała kolejność zgłoszeń i wpłat.
Wypełnioną ankietę odsyłajcie do 26.03.2019 na adres pawel.lesiak@tlen.pl

Koszt:
100 PLN dla harcerzy z Hufca ZHP Starachowice
200 PLN dla pozostałych
(w cenie: kurs, całodniowe wyżywienie – prócz kolacji pierwszego i ostatniego dnia, materiały kursowe, dostęp do wrzątku, dyplom ukończenia lub uczestnictwa w kursie, zewnętrzny dyplom ukończenia kursu oraz oczywiście zakwaterowanie)

Pytania? Wątpliwości? Piszcie na pawel.lesiak@tlen.pl

Pozdrawiam
phm. Paweł Lesiak
SOKK 1144/2018
Członek Zespołu Kadry Kształcącej
Hufca ZHP Starachowice

Ankieta Odyseja

Kurs Drużynowych Wędrowniczych „Przekraczając granice”


Szanowne Druhny i Szanowni Druhowie,

Już po raz trzeci organizujemy Kurs Drużynowych Wędrowniczych „Przekraczając Granice”. W tym roku razem z uczestnikami wybierzemy się do Grecji na obóz wędrowny.

Zależy nam, aby dotrzeć z tą informacją do jak największego grona wędrowników, którzy są potencjalnymi uczestnikami kursu (drużynowi i patrolowi wędrowniczy, namiestnicy, komendanci szczepów itp.). Dlatego zwracam się właśnie do Was z prośbą o wysłanie informacji mailowej (umieszczenie na grupie) do potencjalnie zainteresowanych osób i tych wszystkich, których właśnie taki kurs zmotywuje do dalszej pracy.

Regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, znajdziecie tutaj: http://przekraczajacgranice.zhp.net.pl/

Zdecydowanie polecamy ten kurs i nasi absolwenci również!

W imieniu Komendy Kursu Drużynowych Wędrowniczych „Przekraczając granice”
phm. Małgorzata Pniewska
Hufiec Mińsk Mazowiecki , Chorągiew Mazowiecka

Kurs drużynowych „W drodze do…”

Druhny i druhowie,

pragniemy przypomnieć, że trwa rekrutacja na Kurs Drużynowych „W drodze do …” 2018, który odbędzie się w terminie 24.08 – 01.09.2018 roku na terenie Harcerskiego Ośrodka Obozowego „Lubianka” w Starachowicach.

Odpłatność za udział wynosi 350 zł dla uczestników z naszej chorągwi.
Więcej informacji oraz dokumenty potrzebne do zgłoszenia się na kurs są dostępne na stronie: http://kielecka.zhp.pl/kurs-druzynowych-w-drodze-do/

Zgłaszać należy się poprzez formularz w terminie najpóźniej do 16 lipca (łącznie z dostarczeniem wszystkich dokumentów do Biura Chorągwi). Przypominamy, że liczba miejsc na poszczególnych metodykach jest ograniczona, więc warto zgłosić się możliwie szybko.

Prosimy o rozpowszechnienie tych informacji w Waszych środowiskach.

Pozdrawiam serdecznie,
pwd. Katarzyna Siwczyk
Biuro Komendy ZHP Chorągwi Kieleckiej

Odyseja – relacja z drugiego zjazdu

W dniach 27-29 kwietnia odbył się drugi zjazd kursu przewodnikowskiego „Odyseja”. Uczestnicy tym razem rozpoczęli kurs od przedstawienia swoich zadań międzyzjazdowych. W grupach mieli przygotować konspekt zbiórki dla danej metodyki oraz analizę SWOT i plan pracy dla danej drużyny. Poza tym ich zadaniem było wykonać służbę. 2 dnia odbyły się zajęcia dotyczące Kodeksu Instruktorskiego oraz Osobistego Przykładu Instruktora. Następnie miały miejsce zajęcia na temat prób instruktorskich. Uczestnicy mieli możliwość rozpisania takich prób oraz stanęli przed symulowaną Komisją Stopni Instruktorskich, w roli próbanta lub opiekuna. Kolejnym ważnym elementem były rozmowy instruktorskie. Każdy uczestnik musiał takową odbyć. Po wszystkim po raz ostatni uczestnicy postawili swoją łódź na wybranej przez siebie wyspie, ostatni raz spotkaliśmy się na pożegnaniu dnia i podziękowaliśmy sobie za cały kurs. Kolejnego dnia odbyły się ostatnie zajęcia o tematyce pracy w zespole oraz komunikacji. Następnie odbyło się wręczenie dyplomów oraz upominków. Wszyscy pozytywnie ukończyli kurs. Gratulujemy kursantom i życzymy powodzenia na ich instruktorskiej drodze.

Kliknij aby obejrzeć zdjęcia.

Odyseja – relacja z pierwszego zjazdu


W miniony weekend odbył się pierwszy zjazd kursu przewodnikowskiego ,,Odyseja”. Uczestnicy w piątkowy wieczór zgromadzili się w Wiejskim Domu Kultury w Mostkach, aby przebyć własną, przygotowującą do bycia instruktorem podróż. Podczas świeczkowiska oficjalnie rozpoczęto trzecią edycję ,,Odysei”. Uczestników wprowadzono w konwencję kursu. Swoją wędrówkę rozpoczęli od zakotwiczenia swoich pojazdów przy wyspach z cechami dobrego instruktora. Następnego dnia kursantów czekało wiele ciekawych zajęć. Między innymi ,,Podstawy wychowawcze” prowadzone przez hm. Adama Kanię. Phm. Paweł Lesiak przygotował zajęcia na temat metodyki harcerskiej, a po kolacji uczestnicy poznali tematykę szczepu, jako ciągłości metodycznej dzięki phm. Konradowi Ćwikowi. Na koniec dnia, kursantów odwiedziła komendantka Hufca ZHP Starachowice hm. Małgorzata Ślaska. Podczas świeczkowiska pokazała uczestnikom wartość Hufca jako wspólnoty. Druh Konrad przygotował także zajęcia w niedzielny poranek. Następnie kursanci poznali tajemnicę planowania pracy i narzędzia, które pomogą im zrobić to jak najlepiej dzięki phm. Jackowi Ołowiakowi. Zmęczeni, ale z większą dawką wiedzy i doświadczenia uczestnicy zakończyli pierwszy zjazd kursu zbiórką w kręgu. Kolejny zjazd już za dwa tygodnie, ale podczas przerwy kursantów czekają zadania, takie jak wykonanie służby czy przeanalizowanie mocnych i słabych stron danej drużyny.

Kliknij aby obejrzeć zdjęcia.

Odyseja po raz trzeci

W piątek 13 kwietnia 2018 r. rozpoczęła się trzecia edycja kursu przewodnikowskiego „Odyseja”, przygotowanego przez Zespół Kadry Kształcącej ZHP Hufca Starachowice. Trzynastu uczestników oficjalnie rozpoczęło swoją podróż do bycia instruktorem. Czeka ich weekend pełen zajęć i nowych wyzwań. Jak to w zwyczaju „Odyseji” na koniec dnia kursanci zakotwiczają swoje pojazdy na mapie pełnej wysp z cechami instruktora.
Zobaczcie sami relacje z wczorajszego wieczoru.