Szukaj
Linki
Wspierają nas


Świętokrzyska Sieć Świetlic Podwórkowych projekt realizowany przy współpracy
BIP

Archiwum dla kategorii

VI FPHiT „Harcogranie” 07-08.04.2018

Czuwaj!

Zbliża się już VI edycja naszego festiwalu. Z roku na rok na nasz festiwal zgłasza się coraz więcej zespołów, co jest dla nas bardzo ważne i niezmiernie nam miło, że chcecie uczestniczyć w tym wydarzeniu muzycznym. Tegoroczna edycja potrwa 2 dni. W sobotę odbędzie się przegląd konkursowy oraz Koncert Wieczorny – informacje o zespołach, które wystąpią wyczekujcie na naszym fanpage. Drugiego dnia odbędzie się koncert galowy wybranych podmiotów muzycznych, a następnie koncert zespołu Cisza jak ta! . Kolejne newsy będziemy publikować regularnie na naszym Facebooku.

Regulamin dostępny na stronie: http://harcogranie.starachowice.zhp.pl/

Link do facebooka: https://www.facebook.com/Harcogranie/

V Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”


W ten weekend, 1-2 kwietnia 2017 roku odbyła się V jubileuszowa edycja Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie” w sali widowiskowej w Starachowickim Centrum Kultury, zorganizowana przez Hufiec ZHP Starachowice.
W piątek 31 marca była możliwość wzięcia udziału w przednoclegu, na którym był czas na generalne próby i integrację. W sobotę biuro „Harcogrania” zaczęło przyjmować zgłoszenia od godziny 9:00. W tym roku zagościły u nas aż 42 zespoły, występując w trzech kategoriach wiekowych.
W składzie jury festiwalu zasiadali:

 • hm. Arkadiusz Szostak – zastępca komendanta Chorągwi Kieleckiej ds. programu i pracy z kadrą, kierownik artystyczny Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy kominku”. Wokalista i gitarzysta w zespole „Sprzedawcy dymu”.
 • Tomasz Kordeusz – polski autor tekstów i wykonawca autorskich ballad, także kompozytor piosenek dla potrzeb radia, telewizji, reklamy, itp. Były dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury oraz Anioł Stróż naszego festiwalu.
 • hm. Lidia Pokuszyńska – wieloletnia drużynowa 111 Artystycznej Drużyny Harcerskiej im. K.K Baczyńskiego, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Przewodnicząca Komisji Stopni Instruktorskich przy Hufcu ZHP Starachowice.
 • hm. Jarosław Piotrowicz – były komendant Hufca ZHP Starachowice, instruktor harcerskich zespołów wokalnych. Obecnie pracuje jako instruktor-terapeuta w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Starachowicach, prowadząc zajęcia muzyczne i komputerowe z osobami niepełnosprawnymi.
 • Festiwal przebojowo poprowadziła sam. Julia Zawal. Przesłuchania konkursowe, trwały od godziny 10:30 do 17:00 z krótkimi przerwami i obiadem. Następnie o godzinie 20:00 rozpoczął się koncert wspaniałego „Starego Dobrego Małżeństwa” .

  Następnego dnia o godzinie 10:00 rozpoczęła się Gala Festiwalu, na której wystąpiło 19 wybranych przez jury zespołów. Następnie mieliśmy okazję bawić się na koncercie Roberta Kasprzyckiego, a zaraz po nim zostały ogłoszone wyniki.

  Wyniki V edycji FPHiT „Harcogranie” są następujące:

  Kategoria do lat 14:
  I miejsce
  - Gromada Zuchowa “Zuszki Duszki” z Nowej Dęby
  II miejsce- Ania Orczyk 100 ODH „Wataha” ze Starachowic
  III miejsce- Zespół „Happy” ze 104 ADH z Mirca
  Wyróżnienie:
  Wiktoria Pocheć 11 DH “Czarne Wilki” ze Starachowic

  Kategoria do lat 21:
  I miejsce
  - 104 ADH z Mirca
  II miejsce – Zespół „Nie ogarniesz” Hufiec ZHP Ostrowiec Świętokrzyski
  III miejsce – Julia Dulęba – 115 DH „Pomarańczarnia”
  Wyróżnienie:
  - 101 DSH “Lupus” ze Starachowic

  Kategoria OPEN:
  I miejsce
  - Karolina Rakowska ze Starachowic
  II miejsce- Zespół “Manufaktura” z Annopola
  III miejsce- Ania Polańska, Agnieszka Waszak i Karolina Dyk z Kielc
  Wyróżnienie:
  - Zespół “Prawie Wszystko” ze Starachowic

  Nagroda specjalna za piosenkę autorską
  111 Artystyczna Drużyna Harcerska za wykonanie autorskiej piosenki: Autobusy

  W tym roku nagroda publiczności powędrowała do: Zespół “Wilczyce”

  Wyróżnienia specjalne od hm. Lidii Pokuszyńskiej:
  -Julia Zawal
  -Anna Chrut
  -15 GDH im. ,,Jędrusiów”

  Organizatorzy ślą gorące podziękowania dla wszystkich tych, bez których jubileusz nie miałby tak hucznej i właściwej (oprawy), a mianowicie:

  Sponsorzy Festiwalu:
  Firmy Info-Projekt IT, SERV4B, Habys, Bistro „Manhattan”, Klikom.net, Ludzie gór, Net-car, Muszynianka, Solix, Fulljob, Starpol.
  Współorganizator Festiwalu: Starachowickie Centrum Kultury

  Patronat honorowy nad V edycją Festiwalu objęli: Komendant Kieleckiej Chorągwi ZHP hm. Tomasz Rejmer, Starosta Starachowicki – Pani Danuta Krępa oraz Prezydent Miasta Starachowice – Pan Marek Materek.

  Patronat medialny: Firma DK.art, Harcerskie Kroniki Filmowe Hufca ZHP Starachowice.

  Patronat muzyczny: Robert Kasprzycki

  Dziękujemy również całej komendzie festiwalu: komendantowi hm. Mateuszowi Ślaskiemu, koordynatorowi festiwalu phm. Jackowi Ołowiakowi, obsłudze biura festiwalowego, drużynie sztabowej, obsłudze SCK /akustykom i oświetleniowcom/, obsłudze medialnej HKF i hm. Dariuszowi Kanclerzowi, Harcerskiej Grupie Ratowniczej Starachowice oraz Harcerskiej Służbie Porządku Publicznego.

  Festiwal jest współfinansowany z środków Starostwa Powiatowego i Gminy Starachowice.

  Nasz festiwal stał się niesamowitą i niepowtarzalną imprezą, a z roku na rok przybywa nas coraz więcej i więcej. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i widzimy się już za rok na VI edycji Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”!

  http://harcogranie.starachowice.zhp.pl/

  IV Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”

  W dniach 1-3.04.16 roku w Starachowickim Centrum Kultury odbyła się IV edycja Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”. W piątek odbył się przednocleg, gdzie wszystkie przybyłe środowiska integrowały się przy kominku harcerskim. W sobotę przygotowania ruszyły już od 08:00. Po raz kolejny pokazaliśmy, że harcerstwo to nie tylko wędrówki i warta pod pomnikami. Jest to przede wszystkim fantastyczna zabawa, która obecna była na tegorocznym „Harcograniu”.

  Na festiwal zgłosiło się 33 zespoły, łącznie około 250 uczestników. Jest to ponad 50 osób więcej niż w poprzednim roku.

  Tegoroczne jury zasiadało w składzie:

 • Wojciech Szymański- Założyciel i lider zespołu Dom o Zielonych Progach oraz twórca projektu poetycko-muzycznego „W górach jest wszystko co kocham”
 • Bartosz Zalewski- Dziś stanowi jeden z jego filarów. Gra na gitarze basowej, pełni też funkcję wokalisty. Bliskim instrumentem jest mu zwykła gitara
 • phm.Arkadiusz Szostak- Kierownik programowy oraz koordynator Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach ,wielokrotny reżyser Harcerskiego Festiwalu Kieleckiego „Wiatraczek”
 • Piotr Frankowicz – Muzyk, kompozytor, lider legendarnego kieleckiego zespołu Grube Dudy, Juror wielu festiwali i przeglądów miedzy innymi Kieleckiego Festiwalu „Przy Kominku”
 • Tomasz Kordeusz – polski autor tekstów i wykonawca autorskich ballad. Dyrektor SCK.
 • hm. Leszek Osterczy – instruktor harcerski, znany kielecki pedagog, psycholog
 • hm. Małgorzata Ślaska- Komendantka Hufca Starachowice.
 • IV edycja „Harogrania” trzymała niezwykle wysoki poziom. Uczestnicy przedstawili różnorakie utwory i występy, którym towarzyszyły fantastyczne choreografie. Jury tak jak powiedziało- miało ciężkie decyzje do podjęcia. Festiwal brawurowo poprowadzili druhna Kasia Gęborek i phm. Mateusz Ślaski.

  Po przesłuchaniach przyszedł czas na Gwiazdę wieczoru czyli zespół „Dom o zielonych progach”. Lider zespołu zasiadał również w jury. Przed ich koncertem z recitalem wystąpiła laureatka trzech poprzednich edycji festiwalu druhna Kasia Gęborek z 7DW „Summit” ze Starachowic. Zarówno Kasia jak i gwiazda wieczoru zachwycili niezwykle widownię. „Dom o zielonych progach” przedstawił nam kilka swoich piosenek porywając wszystkich pod scenę. Koncert był niezwykły , a uczestnicy i zgromadzona licznie publiczność prosili ciągle o bis. Po koncercie nastąpiło rozdanie nagród. Na zakończenie Kadra IV edycji festiwalu na pożegnanie i podziękowanie zaśpiewała ze wszystkimi piosenkę „Moi przyjaciele”. Tym cudownym akcentem zakończyło się IV „Harcogranie”.

  A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
  DO LAT 14:

  I miejsce: Ania Orczyk 100 DH „WATAHA”
  II miejsce: Wiktoria Pocheć z GZ „Przyjaciele Koziołka Matołka”
  III miejsce: 122 DH „Ogniki” Rudki
  Wyróżnienie: Próbna Gromada Zuchowa „Przyjaciele Koziołka Matołka”

  DO LAT 20:
  I miejsce: 111 Artystyczna Drużyna Harcerska im. K.K. Baczyńskiego
  II miejsce: Hufcowy Zastęp „Nie ogarniesz” Ostrowiec Św.
  III miejsce: Weronika Traczyk z 111ADH
  Wyróżnienia:
  - 2DH im. Mariana Langiewicza
  - zespół „Lupusy i wilk” z 101 DSH „Lupus”

  OPEN:
  I miejsce: Chór z ZS nr 9 w Lublinie
  II miejsce: Karolina Rakowska
  III miejsce: Zespół „Manufaktura” Annopol
  Wyróżnienia:
  - Duet: Ania Polańska i Agnieszka Waszak z Kielc;
  - „Turyści Futuryści”
  - „Seniornutki” z KS „Łysica-Żubry”.

  Nagroda Publiczności powędrowała do Hufcowego Zespołu „Nie ogarniesz’ z Ostrowca Świętokrzyskiego.


  Organizatorem festiwalu jest Hufiec ZHP Starachowice im. Stanisława Staszica, oraz Starachowickie Centrum Kultury. Patronat honorowy na tegoroczna edycją objęli Komendant Kieleckiej Chorągwi ZHP, Starosta Starachowicki oraz Prezydent Miasta Starachowice.

  Patronat medialny sprawowali: Firma DK-art. Dariusz Kanclerz, Harcerskie Kroniki Filmowe, oraz TVP3 Kielce.

  Organizatorzy serdecznie dziękują głównemu sponsorowi Festiwalu Firmie Info-Projekt IT z Rzeszowa, oraz Firmom i grantodawcom: Tarcopol, Solix, Klicom.net, Envo Group, Bistro Manhatan, Hotelowi Senator, Kominki stylowe, TUnŻ „WARTA” S.A., Starostwo Powiatowe i Gmina Starachowice. Bez Państwa pomocy i wsparcia ten festiwal na pewno nie miał by takiej oprawy.

  Dziękujemy także całej komendzie Festiwalu: komendantowi i pomysłodawcy phm. Mateuszowi Ślaskiemu, koordynatorowi festiwalu phm. Jackowi Ołowiakowi, Drużynie sztabowej, obsłudze biura festiwalowego, obsłudze medialnej i hm. Dariuszowi Kanclerzowi, akustykom i obsłudze SCK, Harcerskiej Służbie Porządku Publicznego i Harcerskiej Grupie Ratowniczej Starachowice /razem ponad 40 osób/. Stworzyliście w Starachowicach niepowtarzalna i wyjątkową imprezę.

  Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy za rok na V edycję festiwalu!

  Zdjęcia z festiwalu można obejrzeć w galeriach:
  hm. Dariusza Kanclerza
  ZHP Hufca Starachowice

  IV Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”


  Serdecznie zapraszamy na czwartą edycję Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”.

  Festiwal odbędzie się w terminie 1-3 kwietnia 2016 r.

  Zgłoszenia w terminie do 17 marca 2016, należy nadsyłać na adres starachowice@zhp.pl

  Pozostałe informacje zawarte są w Regulaminie, oraz na stronie http://harcogranie.starachowice.zhp.pl

  A tak było na poprzedniej edycji Festiwalu.

  Relacja z III FPHiT „Harcogranie”


  28 marca 2015 roku w sali widowiskowej Starachowickiego Centrum Kultury odbył się III Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie” organizowany przez Hufiec ZHP Starachowice im. Stanisława Staszica.

  Po raz kolejny harcerze pokazali , że potrafią pięknie śpiewać i organizować wspólnie z ludźmi kultury wspaniałe wydarzenia artystyczne.
  Do rywalizacji w trzech kategoriach wiekowych przystąpiło 25 podmiotów muzycznych ( 200 uczestników)
  Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwało profesjonalne jury w którym zasiedli :

  Paweł Orkisz- polski poeta i pieśniarz związany z Krakowem. Autor piosenek turystycznych i żeglarskich (m.in. utworu Przechyły).

  Tomasz Kordeusz – muzyk, kompozytor, autor tekstów, pieśniarz, dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury

  Arkadiusz Szostak – Kierownik programowy oraz koordynator Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach ,wielokrotny reżyser Harcerskiego Festiwalu Kieleckiego „Wiatraczek”, Juror i organizator Festiwalu „Przy Kominku” oraz członek Komendy Chorągwi Kieleckiej ZHP.

  Ilona Traczyk – pedagog, z-ca komendantki Hufca ZHP Starachowice ds. programowych, drużynowa drużyny artystycznej , wielokrotna organizatorka imprez kulturalnych

  Do południa odbywały się przesłuchania konkursowe, zakończone koncertem Pawła Orkisza z zespołem, oraz koncertem galowym na którym wręczono nagrody i statuetki dla najlepszych wykonawców. Jury miało nie lada problem z wyłonieniem laureatów.

  Do południa odbywały się przesłuchania konkursowe , zakończone koncertem Pawła Orkisza z zespołem oraz koncertem galowym na którym wręczono nagrody i statuetki dla najlepszych wykonawców. Jury miało nie lada problem z wyłonieniem laureatów. Razem z nami na sali bawili się znamienici goście w osobach : szefowej Wydziału Wędrowniczego GK ZHP dh. hm. Ewy Sidor, Przewodniczącego Rady Chorągwi Kieleckiej dh. hm. Lucjana Pietrzczyka, Komendanta Kieleckiej Chorągwi ZHP hm. Tomasza Rejmera, skarbnika Kieleckiej Chorągwi ZHP dh. Joanny Pawłowskiej oraz Prezydenta Miasta Starachowice Marka Materka. Życzenia wspaniałej zabawy dla wszystkich przekazał starosta starachowicki Pan Dariusz Dąbrowski oraz jurorzy Leszek Osterczy i Piotr Frankowicz którzy z powodu choroby nie mogli uczestniczyć w festiwalu.

  A oto wyniki :

  Kategoria do lat 14 :
  1 miejsce zajęła Ania Słomińska z 11 Drużyny Harcerskiej „Czarne Wilki” ze Starachowic

  2 miejsce zajęła 115 Drużyna Harcerska „Szarańcza” z Wielkiej Wsi
  3 miejsce zajęła 38 Starachowicka Drużyna Harcerska im. Emilii Plater

  Kategoria do lat 20:
  1 miejsce zajęła 111 Artystyczna Drużyna Harcerska im.K.K.Baczyńskiego ze Starachowic

  2 miejsce zajęła 82 Drużyna Harcerska „KUBUŚ” z Lubieni
  3 miejsce zajęła 115 Drużyna Harcerska „Pomarańczarnia” z Wielkiej Wsi

  Kategoria Open
  1 miejsce zajęła „Załoga G” ze Starachowic

  2 miejsce zajęła 2 Artystyczna Drużyna Wędrownicza „Khako Czarni” z Uniejowa
  3 miejsce zajął zespół „Manufaktura” z Annopola

  wyróżnienia w tej kategorii otrzymały zespoły zastęp artystyczny „Ogniki” z Kielc, Stare Dobre Harcerstwo ze Starachowic, SENIORNUTKI ze Starachowic, oraz Reprezentacja Hufca Ostrowiec za szczególne walory artystyczne.
  Nagroda Publiczności powędrowała do zespołu „The doorsh” z Kielc

  Organizatorzy chcieliby wyrazić szczególne podziękowania wszystkim tym bez których nie miałby on tak należytej oprawy:

  Partner Imprezy: Starachowickie Centrum Kultury

  Patronat Honorowy:
  Komendantowi Chorągwi Kieleckiej ZHP hm.Tomaszowi Rejmerowi
  Staroście Starachowickiemu Dariuszowi Dąbrowskiemu
  Prezydentowi Miasta Starachowice Markowi Materkowi

  Patronat Medialny:
  Firmie DK-ART
  Harcerskie Kroniki Filmowe

  Patronat Muzyczny:
  Paweł Orkisz

  Sponsorom Festiwalu:
  Info-Projekt IT Sp. z.o.o z Rzeszowa– SPONSOR GŁÓWNY FESTIWALU

  Firma ENVO Sp. z.o.o producent kotłów PEREKO ze Starachowic
  Przedsiębiorstwo Handlowo-Wytwórcze „STARPOL”Edward i Izabela Płusa
  TARCOPOL Sp. z o.o, .
  Instytut Pamięci Narodowej
  Pizzeria PARADISO Starachowice
  Szkoła ŻAK Starachowice
  Agencja Rozwoju Regionalnego Starachowice
  Składnica Harcerska „WODA GÓRY LAS”

  Festiwal współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Starachowicach

  Galeria zdjęć z Festiwalu

  III Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”

  Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Starachowice
  XI Szczep im. Bohaterów Westerplatte
  Starachowickie Centrum Kultury

  zapraszają na:
  III Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”

  Sobota, 28 marca 2015 r.

  w Starachowickim Centrum Kultury

  godz. 10.00-16.00 przeglądy festiwalowe
  godz. 16.30 koncert gwiazdy wieczoru – Pawła Orkisza
  godz. 18.00 koncert laureatów

  WSTĘP WOLNY


  Switch to our mobile site