Archiwum dla kategorii

Wonderland 2017 Azerbejdżan

Związek Skautów Azerbejdżanu (ASA) zaprasza na międzynarodowy obóz skautowy „Wonderland 2017”, który odbędzie się w miejscowości Gabala w dniach 1–9 lipca 2017 r.

Związek Harcerstwa Polskiego poszukuje 1 osoby do IST, która musi:

 • być pełnoletnim instruktorem /instruktorką;
 • być gotowym/gotową zaangażować się w pracę jako IST (International Service Team);
 • znać język angielski co najmniej na poziomie B2;
 • uzyskać pozytywną opinię komendanta hufca.
 • Zgłoszenia należy przesłać na adres e-mail: wza@zhp.pl do 25 czerwca 2017 r. do godz. 23.59.

  „Wonderland” jest organizowany każdego lata od 2013 r. w różnych częściach Azerbejdżanu. W tym roku odbędzie się w miejscowości Gabala.

  Odległość między stolicą w Baku a Gabalą wynosi 220 km. Gabala jest popularną miejscowością turystyczną, która przyciąga wiosennym klimatem, lasami, górami i bogactwem fauny, a także znakomitą bazą hotelową w mieście. Leżąca w północno-zachodnim Azerbejdżanie Gabala jest jednym z najpiękniejszych miejsc kraju o bogatej historii. W przeszłości miasto było stolicą Albanii Kaukaskiej. Do dziś zachowały się ruiny starożytnego miasta i głównej bramy. Prowadzone wykopaliska potwierdzają, że między IV-III wiekiem p.n.e. a XVIII wiekiem n.e. Gabala była jednym z najważniejszych miast o rozwiniętym handlu i rzemiośle. W Gabali znajduje się również największy w Azerbejdżanie park rozrywki pod gołym niebem – Gabaland. Miasto słynie także z dorocznego festiwalu muzycznego i fabryki fortepianów.

  Obóz „Wonderland 2015” to doskonała przygoda i okazja do poznania kraju i organizacji skautowej, z którą ZHP współpracuje od ponad 3 lat. Polscy instruktorzy od kilku lat biorą także udział w kolejnych edycjach Wonderland pełniąc tam funkcję IST zaangażowanego w działania programowe i generalnie wspierając organizatorów.

  Termin:
  1–9 lipca 2017

  Miejsce obozu:
  Gabala
  Współrzędne GPS: https://www.google.ru/maps/place/Qamarvan,+Azerbejd%C5%BCan/@41.0543398,47.7787228,14z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x40383f59026284b5:0xdd27ac66872e3b4c!8m2!3d41.0545613!4d47.7992148

  Szczegóły dot. obozu można znaleźć tu: https://www.facebook.com/events/113291872555120/

  Zakwaterowanie:
  ASA zapewnia namioty (uczestnicy, którzy chcą przyjechać z własnymi, powinni poinformować o tym organizatorów)

  Odpłatność:
  Zakwalifikowane osoby ponoszą koszt wpisowego (wpisowe w wys.: 50 EUR obejmuje transport na terenie Azerbejdżanu, wyżywienie w czasie obozu, udział we wszystkich zajęciach na obozie, koszulki i materiały drukowane) i wizy, natomiast koszt przelotu pokrywany jest ze środków ZHP oraz ASA przeznaczonych na współpracę bilateralną.

  Zajęcia:
  Pionierka, majsterka, jazda konna, łucznictwo, trekking, zajęcia sportowe, wycieczki kulturalne i historyczne po mieście, ekstremalne zajęcia nocne, terenoznawstwo i inne.

  Zlot 59 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego

  zlot_59

  Zlot Chorągwi Kieleckiej ZHP

  Szanowne Druhny i Druhowie,

  Ruszył już nabór patroli na Zlot Chorągwi Kieleckiej ZHP. Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie przez formularz, który znajduje się pod adresem http://utn.pl/H4M6B
  Więcej informacji na naszej stronie internetowej, a niebawem możecie spodziewać się publikacji Biuletynu Zlotowego nr 2!

  Pozostajemy do Waszej dyspozycji – w razie jakichkolwiek pytań piszcie na adres biuro@kielecka.zhp.pl

  Pozdrawiam serdecznie,
  Katarzyna Siwczyk
  Biuro Komendy ZHP Chorągwi Kieleckiej

  Zlot Kadry Wędrowniczej „OPEN YOUR MIND”

  Czuwaj!
  Pragnę poinformować, że w dniach 26 – 28 maja 2017 roku odbędzie się ogólnopolski Zlot Kadry Wędrowniczej „OPEN YOUR MIND” w Starej Dąbrowie (woj. Mazowieckie). Wydarzenie organizowane jest przez Zespół Wędrowniczy przy Wydziale Wsparcia Metodycznego Głównej Kwatery ZHP.

  W związku z tym chciałabym prosić o przekazanie informacji na temat zlotu wszystkim hufcom oraz o udostępnienie jej na stronie internetowej Chorągwi, a także w mediach społecznościowych.

  W załączniku przesyłam ulotkę z informacjami o zlocie (spis wszystkich bloków tematycznych).

  Wszystkie informacje znajdują się na stronie: https://zlotkadrywedrowniczej.wordpress.com/
  Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/809168519239135/

  Z poważaniem,
  Justyna Gromek
  Szef promocji zlotu „OPEN YOUR MIND’’

  Wędrownicza Warta 2017

  Bądź zmianą
  Jaką pragniesz ujrzeć w świecie.

  Zapraszamy serdecznie na tegoroczną edycję Wędrowniczej Watry, która odbędzie się w terminie 19-27 sierpnia 2017 na bazie Hufca ZHP Tarnobrzeg w Olchowcu. Wędrówki, zlot w Bieszczdach, wyzwania i rozwój wędrownictwa – czego można chcieć więcej?

  O Watrze…
  w wielkim skrócie.

  Wędrownicza Watra to największe w ZHP wędrownicze święto, spotkanie środowisk z całej Polski, wymiana doświadczeń i czerpanie inspiracji do pracy w kolejnym roku harcerskim. Pierwsza Watra odbyła się w 1999, a tegoroczna to już 15 edycja tej imprezy. Kilkuset wędrowników przez kilka dni wędruje po najpiękniejszych zakątkach Polski a następnie spotyka się na zlocie aby uczyć się od siebie nawzajem, doskonalić, wspólnie kreować ruch wędrowniczy, realizować wyzwania, a także pełnić służbę. Przez kilka dni przeżywać będziemy wędrownictwo “w pigułce”. Pierwsza część Watry – wędrówki – to czas, kiedy patrol uczestniczy w wybranej przez siebie trasie (do wyboru jest kilka tras organizowanych w różnych miejscach naszego kraju przez najlepsze środowiska wędrownicze). Podczas zlotu wszyscy uczestnicy spotykają się w jednym miejscu, prowadzą własne zajęcia oraz biorą udział w programie przygotowanym przez organizatorów.

  Więcej na stronie: http://watra.zhp.pl/

  Zlot Chorągwi „Powrót do korzeni” w Tokarni Odznaka Chorągwiana „Jodła”

  Zlot ZHP Chorągwi Kieleckiej „Powrót do korzeni” i Odznaka Chorągwiana „Jodła”
  Drodzy drużynowi w Wasze ręce oddajemy pierwszy Biuletyn Informacyjny Zlotu ZHP Chorągwi Kieleckiej „Powrót do korzeni” oraz Regulamin Odznaki Chorągwianej „Jodła”.

  Zlot Chorągwi „Powrót do korzeni” w Tokarni
  Proponujemy Wam wspólną wyprawę do tego, co stanowi podstawę ruchu harcerskiego i z czego czerpiemy energię do pracy. Razem powrócimy także do korzeni naszej tradycji i tożsamości kulturowej, czemu będzie sprzyjała lokalizacja Zlotu. Spotykamy się w miejscu szczególnym – Parku Etnograficznym w Tokarni – Muzeum Wsi Kielec­kiej. Wszystkich Was serdecznie zapraszamy i namawiamy do rozpoczęcia przygotowań już teraz.
  Termin: 15-17 września 2017 roku
  Miejsce: Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni
  Szczegółowe informacje na temat Zlotu ZHP Chorągwi Kieleckiej „Powrót do korzeni” zawarte są w Biuletynie Informacyjnym Zlotu nr 1.

  Odznaka Chorągwiana „Jodła”
  Nieodłącznym elementem Zlotu ZHP Chorągwi Kieleckiej jest zdobywanie Odznaki Chorągwianej „Jodła”. Celem jej zdobywania jest kształtowanie wśród świętokrzyskich harcerek i harcerzy postaw obywatelskich przez przybliżenie postaci Stefana Żeromskiego – bohatera ZHP Chorągwi Kieleckiej, poznanie swojego miejsca zamieszkania, jego historii, tradycji i zabytków, a także poznanie ciekawych osobowości „Małych Ojczyzn”, realizację działań społecznie użytecznych na rzecz społeczności lokalnej.
  Od tego roku Odznaka będzie zdobywania w systemie trzystopniowym:
  2017 – Odznaka brązowa
  2018 – Odznaka srebrna i brązowa
  2019 – Odznaka złota, srebrna i brązowa
  Termin zgłoszeń: 1-20 marca 2017 roku
  Termin realizacji: 1 marca-15 sierpnia 2017 roku
  Termin przesłania sprawozdania z realizacji zadań: 18 sierpnia 2017 roku
  Szczegółowe informacje na temat Odznaki Chorągwianej „Jodła” zawarte są w Regulaminie oraz Zadaniach na rok 2017.
  Ankieta zgłoszeniowa znajduje się pod linkiem: Ankieta

  KONTAKT Z ORGANIZATOREM
  Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka
  tel. 41 344 65 55
  e-mail: zlot2017@kielecka.zhp.pl

  https://www.facebook.com/ChKieleckaZHP

  Do pobrania:
  jodla_regulamin
  jodla_zadania_2017
  Zlot ZHP Chorągwi Kieleckiej – Biuletyn nr 1

  Spotkajmy się w kieleckiej Tokarni

  Zarezerwuj termin na V Zlot Kadry ZHP! Bądź z nami na największym ogólnopolskim spotkaniu szkoleniowym kadry Związku Harcerstwa Polskiego. W dniach 18-22 sierpnia spotkamy się na ziemi świętokrzyskiej, w kieleckiej Tokarni.

  W czasie zlotowych kursów, gier i warsztatów skupimy się na doskonaleniu warsztatu metodycznego, kształceniowego, zainspirujemy cię do jeszcze ciekawszej pracy w drużynach, hufcach i chorągwiach. Na trzy miesiące przez Zjazdem ZHP porozmawiamy o tym, jak Związek zmienia się w ostatnich latach i jaki kurs powinien obrać na najbliższe.

  Dodatkowa składka członkowska zadaniowa wynosi 220 zł. Kadra zlotu przygotowała szlaki dedykowane osobom pełniącym różne funkcje w ZHP.

  Szlaki – oferta programowa V Zlotu Kadry:

  Szlak Łowicki – poziom przewodnikowski

  1. Szlak drużynowych w wieku od 16 do 25 roku życia w formule Odkrycia SWA (Odznaka Skautów Świata) z trzema podobozami:
  a. Środowisko naturalne
  b. Rozwój wspólnoty lokalnej
  c. Pokój
  2. Szlak drużynowych 26+
  3. Szlak drużynowych specjalnościowych „Bądź gotów”

  Szlak Góralski – poziom podharcmistrzowski, funkcje programowo-metodyczne i kształceniowe

  1. Kurs dla kadry wspierającej specjalności
  2. Szkolenie trenerskie programu SWA (Odznaka Skautów Świata) z trzema podobozami:
  a. Środowisko naturalne
  b. Rozwój wspólnoty lokalnej
  c. Pokój
  3. Szkolenie trenerskie programu „Etyki środowiskowej” (Leave no Trace)
  4. Szkolenie trenerskie programu „Pięknie być sobą” (Free being me)
  5. Szlak namiestników
  6. Szlak komendantów szczepów

  Szlak Kaszubski – wsparcie w dziedzinach innych niż metodyka

  1. Kurs hufcowych instruktorów ds. zagranicznych
  2. Szlak absolwentów szkoleń z obszaru promocji „Treść jest najważniejsza”
  3. Szlak komendantów hufców
  4. Szlak dla osób pozyskujących środki „Którędy po złoto?”

  Więcej informacji już wkrótce na stronie V Zlotu Kadry ZHP.

  Źródło: http://zhp.pl/

  Nabór patroli na zlot skautowy w Kuwejcie

  Główna Kwatera ZHP ogłasza nabór 5-osobowych patroli męskich na obóz skautowy w Kuwejcie w styczniu 2017 roku.

  Nazwa przedsięwzięcia: 70. Obóz Skautowy w Kuwejcie

  Organizator: Kuwait Boy Scout Association (Kuwejcki Związek Skautów) i Ministerstwo Edukacji Kuwejtu

  Daty: 19-26 stycznia 2017, przylot uczestników w środę 18.01, wylot w piątek 27.01

  Miejsce: rejon Al Kabd, południowych Kuwejt

  Skład patrolu: 4 harcerzy w wieku 13-17 lat wraz z opiekunem-instruktorem w stopniu minimum podharcmistrza (wszystkie osoby płci męskiej). Preferowany wiek opiekuna: 25-35 lat.

  Członkowie patrolu powinni porozumiewać się w języku angielskim, w przypadku opiekuna znajomość angielskiego powinna być na poziomie bardzo dobrym.

  Organizatorzy zapewniają zakwaterowanie w namiotach, wszystkie posiłki, transport z lotniska na teren obozu i z powrotem, udział w zajęciach zlotowych.

  Organizatorzy nie pobierają wpisowego na zlot.

  Koszty ubezpieczenia KL, NNW, OC na czas przedsięwzięcia łącznie z podróżą pokrywa Główna Kwatera ZHP.

  Obowiązki patrolu:

 • godne i aktywne reprezentowanie Polski i Związku Harcerstwa Polskiego, w tym posiadanie nienagannego umundurowania, zabranie na zlot materiałów reklamujących Polskę i harcerstwo (np. własną drużynę , hufiec, region), zabranie 4 flag narodowych o rozmiarach 120×60 cm;
 • opłacenie dodatkowej składki członkowskiej zadaniowej (DSCZ) w wysokości 500 złotych od osoby na pokrycie części kosztów podroży lotniczej; bilety zostaną zarezerwowane i zakupione przez GK ZHP;
 • pokrycie kosztów dojazdu z domu na lotnisko w Warszawie i z powrotem;
 • uczestnicy muszą posiadać ważne paszporty w momencie przesyłania zgłoszenia.
 • Zgłoszenie powinno zawierać następujące dane:

 • nazwa jednostki organizacyjnej ZHP zgłaszającej patrol (drużyna, hufiec),
 • stopień, imię, nazwisko i wiek opiekuna (minimum stopień phm., preferowany wiek 25-35 lat),
 • imiona, nazwiska i daty urodzenia członków patrolu (4 osoby w wieku 13-17 lat),
 • w przypadku trudności ze zgłoszeniem pełnego patrolu można zgłosić patrol 4-osobowy (3+1),
 • można zaproponować osobę rezerwową,
 • dane kontaktowe: adres email i numer telefonu opiekuna patrolu,
 • krótki opis doświadczenia opiekuna we współpracy międzynarodowej ZHP,
 • krótkie uzasadnienie chęci udziału patrolu w obozie.
 • Mile widziane, choć nieobowiązkowe, będzie zdjęcie umundurowanego patrolu w pełnym składzie w formacie jpg dołączone do zgłoszenia.

  Zgłoszenie zawierające ww. elementy należy przesłać na adres Wydziału Zagranicznego wza@zhp.pl do dnia 26 grudnia godzina 23:59.

  W trakcie rekrutacji będziemy się kontaktować z opiekunem patrolu, komendantem hufca i pełnomocnikiem KCh ds. zagranicznych. W przypadku dużej liczby zgłoszeń skontaktujemy się z wybranymi patrolami. Na zlot pojedzie jeden patrol.

  hm. Ewa Lachiewicz-Walińska

  kierownik WZA

  601 888 817


  Switch to our mobile site