Szukaj
Linki
Wspierają nas


Świętokrzyska Sieć Świetlic Podwórkowych projekt realizowany przy współpracy
BIP

Archiwum dla kategorii

Zlot Chorągwi Kieleckiej ZHP – Harcerska Służba Zabezpieczenia

Został uruchomiony nabór do Harcerskiej Służby Zabezpieczenia na Zlocie Chorągwi Kieleckiej.
Aby zgłosić swoją kandydaturę należy wypełnić ankietę dostępną pod adresem:
https://zhpchoragiewkielecka.sharepoint.com/zaplecze/_layouts/15/WopiFrame.aspx?guestaccesstoken=HwxZXiwAroK8TTubdYoAm5yDhfYcjj3yyI8gE2OZfAA%3D&docid=1_1e74cfd0ddb0e4e0189551361d6e185f9&wdFormId=%7B378D5B90-FDD9-4FD2-AB55-0EBAD308C7B9%7D&action=formsubmit

Zlot Chorągwi Kieleckiej ZHP – drużyna sztabowa

Został uruchomiony nabór do drużyny sztabowej na Zlot Chorągwi. Praca od lekkiej kwaterki po prace porządkowe i organizacyjne. To znakomite, rozwojowe pole służby oraz okazja do integracji z innymi środowiskami. Aby zgłosić swoją kandydaturę należy wypełnić ankietę dostępną pod adresem.
https://zhpchoragiewkielecka.sharepoint.com/swietlice/_layouts/15/WopiFrame.aspx?guestaccesstoken=cr6Qr%2BTzaMtTdH2E09KqOEaWexBB9w5l2g1%2FAd9b%2BmA%3D&docid=1_14e3c90b08d454b658780eafac4b37916&wdFormId=%7B5D0DE04D-C948-4F53-9BB3-ED30108AD8CD%7D&action=formsubmit

Wonderland 2017 Azerbejdżan

Związek Skautów Azerbejdżanu (ASA) zaprasza na międzynarodowy obóz skautowy „Wonderland 2017”, który odbędzie się w miejscowości Gabala w dniach 1–9 lipca 2017 r.

Związek Harcerstwa Polskiego poszukuje 1 osoby do IST, która musi:

 • być pełnoletnim instruktorem /instruktorką;
 • być gotowym/gotową zaangażować się w pracę jako IST (International Service Team);
 • znać język angielski co najmniej na poziomie B2;
 • uzyskać pozytywną opinię komendanta hufca.
 • Zgłoszenia należy przesłać na adres e-mail: wza@zhp.pl do 25 czerwca 2017 r. do godz. 23.59.

  „Wonderland” jest organizowany każdego lata od 2013 r. w różnych częściach Azerbejdżanu. W tym roku odbędzie się w miejscowości Gabala.

  Odległość między stolicą w Baku a Gabalą wynosi 220 km. Gabala jest popularną miejscowością turystyczną, która przyciąga wiosennym klimatem, lasami, górami i bogactwem fauny, a także znakomitą bazą hotelową w mieście. Leżąca w północno-zachodnim Azerbejdżanie Gabala jest jednym z najpiękniejszych miejsc kraju o bogatej historii. W przeszłości miasto było stolicą Albanii Kaukaskiej. Do dziś zachowały się ruiny starożytnego miasta i głównej bramy. Prowadzone wykopaliska potwierdzają, że między IV-III wiekiem p.n.e. a XVIII wiekiem n.e. Gabala była jednym z najważniejszych miast o rozwiniętym handlu i rzemiośle. W Gabali znajduje się również największy w Azerbejdżanie park rozrywki pod gołym niebem – Gabaland. Miasto słynie także z dorocznego festiwalu muzycznego i fabryki fortepianów.

  Obóz „Wonderland 2015” to doskonała przygoda i okazja do poznania kraju i organizacji skautowej, z którą ZHP współpracuje od ponad 3 lat. Polscy instruktorzy od kilku lat biorą także udział w kolejnych edycjach Wonderland pełniąc tam funkcję IST zaangażowanego w działania programowe i generalnie wspierając organizatorów.

  Termin:
  1–9 lipca 2017

  Miejsce obozu:
  Gabala
  Współrzędne GPS: https://www.google.ru/maps/place/Qamarvan,+Azerbejd%C5%BCan/@41.0543398,47.7787228,14z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x40383f59026284b5:0xdd27ac66872e3b4c!8m2!3d41.0545613!4d47.7992148

  Szczegóły dot. obozu można znaleźć tu: https://www.facebook.com/events/113291872555120/

  Zakwaterowanie:
  ASA zapewnia namioty (uczestnicy, którzy chcą przyjechać z własnymi, powinni poinformować o tym organizatorów)

  Odpłatność:
  Zakwalifikowane osoby ponoszą koszt wpisowego (wpisowe w wys.: 50 EUR obejmuje transport na terenie Azerbejdżanu, wyżywienie w czasie obozu, udział we wszystkich zajęciach na obozie, koszulki i materiały drukowane) i wizy, natomiast koszt przelotu pokrywany jest ze środków ZHP oraz ASA przeznaczonych na współpracę bilateralną.

  Zajęcia:
  Pionierka, majsterka, jazda konna, łucznictwo, trekking, zajęcia sportowe, wycieczki kulturalne i historyczne po mieście, ekstremalne zajęcia nocne, terenoznawstwo i inne.

  Zlot 59 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego

  zlot_59

  Zlot Chorągwi Kieleckiej ZHP

  Szanowne Druhny i Druhowie,

  Ruszył już nabór patroli na Zlot Chorągwi Kieleckiej ZHP. Zapraszamy do rejestracji na wydarzenie przez formularz, który znajduje się pod adresem http://utn.pl/H4M6B
  Więcej informacji na naszej stronie internetowej, a niebawem możecie spodziewać się publikacji Biuletynu Zlotowego nr 2!

  Pozostajemy do Waszej dyspozycji – w razie jakichkolwiek pytań piszcie na adres biuro@kielecka.zhp.pl

  Pozdrawiam serdecznie,
  Katarzyna Siwczyk
  Biuro Komendy ZHP Chorągwi Kieleckiej

  Zlot Kadry Wędrowniczej „OPEN YOUR MIND”

  Czuwaj!
  Pragnę poinformować, że w dniach 26 – 28 maja 2017 roku odbędzie się ogólnopolski Zlot Kadry Wędrowniczej „OPEN YOUR MIND” w Starej Dąbrowie (woj. Mazowieckie). Wydarzenie organizowane jest przez Zespół Wędrowniczy przy Wydziale Wsparcia Metodycznego Głównej Kwatery ZHP.

  W związku z tym chciałabym prosić o przekazanie informacji na temat zlotu wszystkim hufcom oraz o udostępnienie jej na stronie internetowej Chorągwi, a także w mediach społecznościowych.

  W załączniku przesyłam ulotkę z informacjami o zlocie (spis wszystkich bloków tematycznych).

  Wszystkie informacje znajdują się na stronie: https://zlotkadrywedrowniczej.wordpress.com/
  Wydarzenie na facebooku: https://www.facebook.com/events/809168519239135/

  Z poważaniem,
  Justyna Gromek
  Szef promocji zlotu „OPEN YOUR MIND’’

  Wędrownicza Warta 2017

  Bądź zmianą
  Jaką pragniesz ujrzeć w świecie.

  Zapraszamy serdecznie na tegoroczną edycję Wędrowniczej Watry, która odbędzie się w terminie 19-27 sierpnia 2017 na bazie Hufca ZHP Tarnobrzeg w Olchowcu. Wędrówki, zlot w Bieszczdach, wyzwania i rozwój wędrownictwa – czego można chcieć więcej?

  O Watrze…
  w wielkim skrócie.

  Wędrownicza Watra to największe w ZHP wędrownicze święto, spotkanie środowisk z całej Polski, wymiana doświadczeń i czerpanie inspiracji do pracy w kolejnym roku harcerskim. Pierwsza Watra odbyła się w 1999, a tegoroczna to już 15 edycja tej imprezy. Kilkuset wędrowników przez kilka dni wędruje po najpiękniejszych zakątkach Polski a następnie spotyka się na zlocie aby uczyć się od siebie nawzajem, doskonalić, wspólnie kreować ruch wędrowniczy, realizować wyzwania, a także pełnić służbę. Przez kilka dni przeżywać będziemy wędrownictwo “w pigułce”. Pierwsza część Watry – wędrówki – to czas, kiedy patrol uczestniczy w wybranej przez siebie trasie (do wyboru jest kilka tras organizowanych w różnych miejscach naszego kraju przez najlepsze środowiska wędrownicze). Podczas zlotu wszyscy uczestnicy spotykają się w jednym miejscu, prowadzą własne zajęcia oraz biorą udział w programie przygotowanym przez organizatorów.

  Więcej na stronie: http://watra.zhp.pl/

  Zlot Chorągwi „Powrót do korzeni” w Tokarni Odznaka Chorągwiana „Jodła”

  Zlot ZHP Chorągwi Kieleckiej „Powrót do korzeni” i Odznaka Chorągwiana „Jodła”
  Drodzy drużynowi w Wasze ręce oddajemy pierwszy Biuletyn Informacyjny Zlotu ZHP Chorągwi Kieleckiej „Powrót do korzeni” oraz Regulamin Odznaki Chorągwianej „Jodła”.

  Zlot Chorągwi „Powrót do korzeni” w Tokarni
  Proponujemy Wam wspólną wyprawę do tego, co stanowi podstawę ruchu harcerskiego i z czego czerpiemy energię do pracy. Razem powrócimy także do korzeni naszej tradycji i tożsamości kulturowej, czemu będzie sprzyjała lokalizacja Zlotu. Spotykamy się w miejscu szczególnym – Parku Etnograficznym w Tokarni – Muzeum Wsi Kielec­kiej. Wszystkich Was serdecznie zapraszamy i namawiamy do rozpoczęcia przygotowań już teraz.
  Termin: 15-17 września 2017 roku
  Miejsce: Muzeum Wsi Kieleckiej – Park Etnograficzny w Tokarni
  Szczegółowe informacje na temat Zlotu ZHP Chorągwi Kieleckiej „Powrót do korzeni” zawarte są w Biuletynie Informacyjnym Zlotu nr 1.

  Odznaka Chorągwiana „Jodła”
  Nieodłącznym elementem Zlotu ZHP Chorągwi Kieleckiej jest zdobywanie Odznaki Chorągwianej „Jodła”. Celem jej zdobywania jest kształtowanie wśród świętokrzyskich harcerek i harcerzy postaw obywatelskich przez przybliżenie postaci Stefana Żeromskiego – bohatera ZHP Chorągwi Kieleckiej, poznanie swojego miejsca zamieszkania, jego historii, tradycji i zabytków, a także poznanie ciekawych osobowości „Małych Ojczyzn”, realizację działań społecznie użytecznych na rzecz społeczności lokalnej.
  Od tego roku Odznaka będzie zdobywania w systemie trzystopniowym:
  2017 – Odznaka brązowa
  2018 – Odznaka srebrna i brązowa
  2019 – Odznaka złota, srebrna i brązowa
  Termin zgłoszeń: 1-20 marca 2017 roku
  Termin realizacji: 1 marca-15 sierpnia 2017 roku
  Termin przesłania sprawozdania z realizacji zadań: 18 sierpnia 2017 roku
  Szczegółowe informacje na temat Odznaki Chorągwianej „Jodła” zawarte są w Regulaminie oraz Zadaniach na rok 2017.
  Ankieta zgłoszeniowa znajduje się pod linkiem: Ankieta

  KONTAKT Z ORGANIZATOREM
  Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Kielecka
  tel. 41 344 65 55
  e-mail: zlot2017@kielecka.zhp.pl

  https://www.facebook.com/ChKieleckaZHP

  Do pobrania:
  jodla_regulamin
  jodla_zadania_2017
  Zlot ZHP Chorągwi Kieleckiej – Biuletyn nr 1


  Switch to our mobile site