Archiwum dla kategorii

XXIX Harcerski Rajd „Szlakami Jędrusiów”

W dniach 14-16.11.2014r. już po raz 29 odbył się Harcerski Rajd „Szlakami Jędrusiów” . Rajd i zlot organizowany był przez XI Szczep im. Bohaterów Westerplatte i Hufiec ZHP Starachowice w ramach projektów finansowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Starostwo Powiatowe w Starachowicach i Gminę Starachowice.

Czytaj dalej »

XXIX Harcerski Rajd „Szlakami Jędrusiów”

Druhny i Druhowie!

Już po raz 29-ty XI Szczep im. Bohaterów Westerplatte zaprasza na szlaki naszego rajdu…

Przez te prawie 30 lat staraliśmy się przybliżyć Wam historię i dzieje współczesne partyzantów od „Jędrusia”. Razem z nami tą historię przypominają Wam żyjący bohaterowie tamtych lat. Przemierzają szlaki naszej pięknej świętokrzyskiej ziemi razem z nami, ucząc patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

Co roku siadamy przy naszym harcerskim ognisku, próbujemy wspaniałą harcerską grochówkę, wspominamy i opowiadamy o tym co wydarzyło się w naszych harcerskich środowiskach w ciągu ostatniego roku pracy. Rajd to szczególny, bo po wielu latach organizuje go znów XI Szczep im. Bohaterów Westerplatte.

Zaśpiewajcie razem z nami:

… Z Jędrusiami są harcerze znów przy sobie blisko, zaraz wszyscy usiądziemy zacznie się ognisko…”

Regulamin do pobrania

XXVIII Harcerski Rajd Szlakami „Jędrusiów”

W dniach 22-24 listopada 2013 roku po raz XXVIII -my odbył się organizowany przez XI Szczep Harcerski im. Bohaterów Westerplatte, działający przy ZHP Hufcu Starachowice – Harcerski Rajd „Szlakami Jędrusiów”.
Na 2 trasach rajdowych o miano najlepszych patroli rywalizowało prawie 200 uczestników.

Hasło rajdu to „Partyzantka 1941″ i dlatego nie zabrakło na nim rekonstruktorów w historycznych mundurach z
lat 1939-44. Wszyscy uczestnicy jak co roku spotkali się przy mogile „Junaka” i „Kokoszki” w tychowskim lesie na uroczystym apelu.

W zlocie Rajdu wzięło udział ponad 280 osób (harcerze, instruktorzy i seniorzy ze Starachowic, Nadarzyna, Rzeszowa, Łodzi, Krakowa, Kielc, Grójca, Iłży, Lubieni, Wielkiej Wsi, Staszowa, słuchacze Uniwersytetu III wieku oraz Orlęta AK.

Organizatorzy serdecznie dziękują Dyrekcji SP Nr 6 i ZSZ NR 1, Gminie Starachowice, Starostwu Powiatowemu oraz panu Zbigniewowi Kuźdub za pomoc w organizacji rajdu.

Media o Rajdzie:
Echo Dnia: Relacja i galeria z Rajdu

Harcerskie Kroniki Filmowe


Skrót z apelu


Jan Gałuszka „Mizerny” na zlocie Rajdu

Pełna relacja z apelu będzie dostępna w formie płyty DVD, bliższe informacje na stronie http://hkf.starachowice.zhp.pl/

Rajdowe Galerie:
http://foto.starachowice.zhp.pl/

Zdjęcia Malwiny 13 SDH „Wiatr” im. Tadeusza Szewery ps. „Łebek”

Zdjęcia phm. Stanisław Gałecki

Zdjęcia hm. Lech Margiel

Zdjęcia Łukasza Aksamita 7 PDW

XXVIII Harcerski Rajd Szlakami „Jędrusiów”

Do pobrania: Regulamin Rajdu

Więcej informacji na stronie Rajdu: http://jedrusiowy.starachowice.zhp.pl

Kolejne zdjęcia z Rajdu

Mamy kolejną porcję zdjęć z 27 Harcerskiego Rajdu Szlakami „Jędrusiów” autorstwa Zbigniewa „Drunia” Pydy niezawodnego fotografa 15 GDH, zdjęcia można obejrzeć pod tym adresem.

Serdecznie zachęcamy do dzielenia się swoimi fotograficznymi wspomnieniami z Rajdu, linki do galerii prosimy przesyłać na adres: starachowice@zhp.pl

Mamy efekt naszej prośby: Nela Tuchowska także nie próżnuje oto link do jej Galerii.

Kolekcjonerom szufladkowym mówimy zdecydowane NIE. ;)

phm. Dariusz „Torpeda” Kanclerz, także już umieścił na stronie Harcerskich Kronik Filmowych relację ze zlotu Rajdu. W najbliższym czasie zostanie wydana płyta z kompletną relacją z Rajdu.

Harcerskie Kroniki Filmowe – relacja ze zlotu, autor: phm. Dariusz „Torpeda” Kanclerz

XXVII Harcerski Rajd Szlakami „Jędrusiów”

Już po raz 27-my odbył się Harcerski Rajd “ Szlakiem Jędrusiów” organizowany przez starachowicki hufiec ZHP na ziemi starachowickiej. Uczestniczyło w nim prawie 300 zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów; nie tylko ze starachowickiego hufca ale także z Kielc, Łodzi, Nowej Dęby, Staszowa, Szumska, Iłży, Ostrowca Świętokrzyskiego, Rzeszowa i Nadarzyna. Jest to rekordowa liczba w historii tego rajdu. Zakończył się w niedzielę, w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” w Starachowicach.

Mogiła Junaka i Kokoszki w lesie pod Tychowem Starym, gmina Mirzec. Czytaj dalej »

XXVII HARCERSKI RAJD „ SZLAKAMI JĘDRUSIÓW”

16-18 Listopada 2012 r.

…Więc wzięli broń do swych rąk choć życia jeszcze nie znali „Junak” i „Kokoszka” taki pseudonim dostali …

Druhny i Druhowie!

Już po raz 27-my Krąg Instruktorski „Komenduły” i 15 Grunwaldzka Drużyna Harcerska im. ”Jędrusiów” zaprasza na szlaki naszego rajdu…

Przez te prawie 30 lat staraliśmy się przybliżyć Wam historię i dzieje współczesne partyzantów od „Jędrusia”. Razem z nami tą historię przypominają Wam żyjący bohaterowie tamtych lat. Przemierzają szlaki naszej pięknej świętokrzyskiej ziemi razem z nami, ucząc nas patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

Co roku siadamy przy naszym harcerskim ognisku, próbujemy wspaniałą harcerską grochówkę, wspominamy i opowiadamy o tym co wydarzyło się w naszych harcerskich środowiskach w ciągu ostatniego roku pracy. I jak co roku zaśpiewamy

…”Z Jędrusiami są harcerze znów przy sobie blisko, zaraz wszyscy usiądziemy zacznie się ognisko…

Przypominamy: termin zgłoszeń upływa 11 listopada 2012 r.

Start:
16.11.2012, godz. 9.00-12.00 – Mostki k. Suchedniowa
Trasa :
16.11.2012 r. Mostki – Wielka Wieś
17.11.2012 r. Wielka Wieś –Tychów (Apel pod Mogiłą) – Starachowice

Do pobrania: Regulamin Rajdu


Switch to our mobile site