News - Hufiec ZHP Starachowice
Szukaj
Linki
Wspierają nas


Świętokrzyska Sieć Świetlic Podwórkowych projekt realizowany przy współpracy
BIP

Archiwum dla kategorii

Przenosiny Biura Hufca

Uprzejmie informujemy, że w związku z Harcerską Akcją Letnią – Biuro Hufca od 29 czerwca do 31 lipca jest przeniesione na teren Harcerskiego Ośrodka Obozowego „Lubianka” w Starachowicach przy ul. Szydłowskiego 1.

Pozdrawiamy
Biuro Hufca

Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych w Starachowicach

foto: Małgorzata Zatorska

29 maja na stadionie miejskim w Starachowicach odbył się Świętokrzyski Turniej Piłki Nożnej Drużyn 7 osobowych Olimpiad Specjalnych. Była to już druga edycja imprezy w naszym powiecie.
Przy organizacji turnieju pomagali wolontariusze z naszego Hufca z 15 GDH „Jędrusie”.

Więcej na stronie: http://powiat.starachowice.pl/

Galeria zdjęć dostępna na stronie: http://mzk.starachowice.eu/

Dzień sportu

25 maja 101 Drużyna Starszoharcerska „Lupus” i 11 Drużyna Harcerska „Czarne Wilki” wspólnie organizowały Dzień Sportu dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 13. Uczestnicy podzieleni byli na 3 kategorie wiekowe: klasy 1-3, klasy 4-5 oraz klasy 6-7. Każdy mógł się sprawdzić w wybranej przez siebie dyscyplinie (do wyboru były m. in. piłka nożna, koszykówka, skok w dal). Harcerze i harcerki z obu drużyn dołożyły wszelkich starań by wszyscy dobrze się bawili. Każda klasa otrzymała pod koniec rywalizacji pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

Dzień Polskiej Niezapominajki

Pamiętając o tym ważnym przyrodniczym święcie, zuchy z 9 Gromady Zuchowej „LEŚNE SKRZATY” spotkały się na HOO „LUBIANKA”. Zabawę rozpoczęła gawęda drużynowej nawiązująca do ochodzonego święta.
Następnie zuchy wspólnie z rodzicami udział wzięły w grze terenowej zorganizowanej przez druha hm. Jacka Tarnowskiego związanej z NIEZAPOMINAJKĄ.
Wspólną zabawę zakończyliśmy przy ognisku i pieczeniu kiełbasek.
Wszyscy wrócili do domów zadowoleni.

Znamy wyniki VI edycji konkursu na prace naukowe poświęcone tematyce harcerskiej

8 maja 2018 r. w Belwederze odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w Konkursie im. hm. Olgierda Fietkiewicza na prace naukowe poświęcone tematyce harcerskiej.

Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych prac naukowych, dotyczących szeroko rozumianej tematyki harcerskiej a także upowszechnianie dorobku naukowego ruchu harcerskiego w Polsce. Komisja, pod przewodnictwem prof. zw. dr. hab. hm. Adama Massalskiego wyłoniła laureatów w kategoriach: praca licencjacka, magisterska oraz publikacja a także wyróżniła autorów prac w kategoriach: praca licencjacka oraz magisterska.
Wśród wyróżnionych znalazł się druh Andrzej Kasperkiewicz, instruktor 38 Starachowickiej Drużyny Harcerskiej im. E. Plater, za pracę „Wpływ harcerstwa i innych organizacji na poziom wiedzy młodzieży z zakresu pierwszej pomocy”

Serdecznie gratulujemy/

Źródło: zhp.pl

Święto 3-go maja


3 maja prezydent miasta zaprasza rano na uroczystości pod Pomnikiem Niepodległości a po południu na 3-MAJÓWKĘ na Szlakowisku

Program oficjalnych uroczystości wygląda następująco:
godz. 9:30 – zbiórka pocztów sztandarowych na placu przed kościołem pw. Wszystkich Świętych
godz. 9:45 – uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny
godz. 10:45 – przemarsz pod Pomnik Niepodległości
godz. 11:00 – „Jak konstytucję uchwalano” – występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 12
godz. 11:15 – wystąpienia okolicznościowe i złożenie wiązanek

Natomiast po południu, między godziną 16:00 a 18:00, odbędzie się piknik 3-MAJÓWKA na Szlakowisku. W programie pikniku przygotowano szereg atrakcji.
Dla najmłodszych dostępne będą dmuchańce, karuzela samolotowa oraz gry i zabawy. Przedszkolaków i dzieci z klas 1-3 podstawówek zapraszamy do udziału w wyścigach rowerkowych. W wyścigach rowerkowych najmłodsi mieszkańcy zaangażują się bezpośrednio w formie zdrowej rywalizacji i będą uczyć się zasad fair play. W wyścigu mogą uczestniczyć dzieci w wieku 4-9 lat. Warunek uczestnictwa to sprawny rower, kask rowerowy i zgłoszenie dziecka przez rodzica do wyścigu:
- 3 maja na pikniku od godziny 15:00 do 16:00 w biurze zawodów
- lub elektronicznie na adres: konkurs@starachowice.eu w terminie do 2 maja, do godziny 15:00.
W zgłoszeniach mailowych prosimy o podanie w treści maila: imię i nazwisko dziecka, rok urodzenia, telefon kontaktowy.
Dzieci rywalizować będą na dystansie około 100 metrów, startując w wyścigach trzyosobowych. Na uczestników czekają pamiątkowe medale i upominki. Udział w wyścigach jest bezpłatny.

Dla trochę starszych przygotowana będzie ścianka wspinaczkowa, strzelnica z łuku, dmuchane piłkarzyki oraz gry bez prądu.
Wszystkich zapraszamy zaś na koncerty dwóch znakomitych starachowickich zespołów estradowych „Wiarusy” i „Patrol”.

W nawiązaniu do Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości mieszkańcy miasta będa mieli możliwośc otrzymania flagi narodowej. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowali pytania na temat wiedzy o symbolach narodowych. Prawidłowe odpowiedzi premiowane będą pieknymi flagami z drzewcami.

Organizatorami obchodów są: Honorowy Komitet Obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, prezydent miasta Marek Materek, starosta Danuta Krępa oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 12 im. Mikołaja Kopernika i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II.

Uroczystości rocznicowe Marcule 2018

ŚZŻAK Koło Starachowice, oraz Środowiskowy Szczep AK serdecznie zapraszają środowiska harcerskie do wzięcia udziału w uroczystości obchodów 74 rocznicy rozbrojenia Niemieckiej Straży Leśnej w Marculach przez oddział Partyzancki gen. Antoniego Hedy „Szarego”, która odbędzie się 22 kwietnia 2018 r. o godzinie 13.00 na placu przed siedzibą Nadleśnictwa w Marculach.

Autobus dla kombatantów i harcerzy podstawiony zostanie na parkingu koło Domu Nauczyciela o godzinie 12.00

Informacje: phm. Maryla Ćwik tel. 739 212129; e-mail: mcwik@poczta.onet.pl

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W dniu 13 kwietnia br., o godzinie 11:30, na Skwerze Ofiar Zbrodni Katyńskiej, odbędą się uroczyste obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.

W programie uroczystości zaplanowano występ edukacyjno-artystyczny pt.”"I powstaną niesłyszane wieści…”
przygotowany przez młodzież z Gimnazjum nr 4 im. Polskich Noblistów oraz złożenie kwiatów przy Krzyżu Katyńskim.

Po uroczystości uczestnicy przejadą autobusem do kościoła pw. Świętej Trójcy przy ulicy Kościelnej 12, gdzie o godz. 13:00 zostanie odprawiona msza święta w intencji starachowickich ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Na uroczystość, organizatorzy zapraszają poczty sztandarowe szkół i organizacji.


Switch to our mobile site