Archiwum dla kategorii

Nieobozowa Akcja Zimowa 2018

Harcerska Akcja Zimowa 2017

HAZ 2016 Turniej Gier Planszowych

Dnia 27 stycznia 2016 roku w Ramach Harcerskiej Akcji Zimowej, Harcerski Klub Sportowy Sparta Starachowice przeprowadził pierwszy Turniej Gier Planszowych.
Gry Turniejowe w jakie graliśmy przez cały dzień to:
-Carcassonne
-Munchkin
-Neuroshima Hex! 3.0

Pozostali którzy nie uczestniczyli w turnieju mogli skorzystać z pozostałych gier towarzyskich, które zostały udostępnione przez Sekcje Miłośników Gier Planszowych naszego klubu.

Na początku zaczęliśmy od rund zapoznawczych podczas których wyjaśnione zostały zasady gry.

W turnieju wzięło udział około 20 osób z czego wyłonili się następujący zwycięzcy :
Kategoria Carcassonne:
1 Miejsce : Mikołaj Opatowski
2 Miejsce : Weronika Gozdur
3 Miejsce : Mateusz Ślaski

Kategoria Munchkin:
1 Miejsce : Michał Stelmaszczyk
1 Miejsce : Mateusz Engel
3 Miejsce : Weronika Gozdur

Kateogria Neuroshima Hex! 3.0:
1 Miejsce : Mateusz Engel
2 Miejsce : Weronika Gozdur
3 Miejsce : Mateusz Ślaski

Pojedynki były bardzo zacięte zwłaszcza w finałach, gdzie o ostatecznym wyniku decydowały ostatnie ruchy i zagrania.

Mamy nadzieje, że turnieje gier planszowych będą stałą pozycją kalendarza harcerskich rozrywek.
phm. Mateusz Ślaski

HAZ 2016 Turniej Harc – Dart 2016

W Dniu 26 stycznia odbył się turniej Harc Dart’s. Była to już trzecia jego odsłona. Tym razem udział brali nie tylko reprezentanci środowisk naszego hufca, ale również osoby niezrzeszone w ZHP. Turniej był rozegrany w Systemie Grupowym 2 osoby wychodziły z grupy, następnie były Finały w Systemie Pucharowym.
A oto zwycięzcy:
1. Mateusz Ślaski
2. Łukasz Sadło
3. Anna Chrut
Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Weronika Gozdur

Poniżej galeria zdjęć z turnieju.

HAZ 2016 Turniej Worm’s World Party


W dniu 25.01.2016r. odbyły się hufcowe zawody w grę ” Worms World Party”. Turniej był przeprowadzony grupowo. Z każdej grupy wyłoniliśmy zwycięzcę, który przeszedł do wielkiego finału. D

ostali się do niego tacy gracze jak Mateusz Ślaski, Paweł Lesiak oraz Piotr Kasperkiewicz. W ostatecznej walce było ogromne zaangażowanie i wola zwycięstwa. Jednak zwycięstwo odniósł Paweł Lesiak.

Piotr Wiśniewski

Poniżej kilka zdjęć z turnieju.

HAZ Kurs Zastępowych Senpai


W poniedziałek 25 stycznia 2016 r. zakończył się kurs zastępowych „Senpai”, zorganizowany przez Zespół Kadry Kształcącej ZHP Hufca Starachowice.

Przez ostatnie kilka dni uczestnicy kursu zmagali się z zadaniem przedkursowym, oraz uczestniczyli w rozmaitych zajęciach. Kursanci zdobyli wiedzę i umiejętności potrzebne w pracy każdego zastępowego. Oprócz zdobycia wiedzy na temat metodyki harcerskiej i systemu pracy zastępu uczestnicy doszkolili swoje umiejętności miękkie, oraz zdolności organizacyjne. Nie zabrało też powtórzenia z technik i wiedzy podstawowej.

Każdy dzień kursu kończył się podsumowaniem przy świetle świec i możliwością opisania swojego rozwoju poprzez przesunięcie swojego wojownika na jedno z pięciu pól ważnych w karierze zastępowego. Wszyscy uczestnicy zaliczyli kurs otrzymując dyplomy a ich szare pasy zostały zamienione na brązowe pasy symbolizujące ich wiedzę.

Dziękuje całej kadrze kursu za zaangażowanie, prowadzącym za świetne zajęcia i mnóstwo przekazanej wiedzy a kursantom za ciężką pracę i pozytywne podejście, które uczyniło ten kurs czymś naprawdę niesamowitym.
pwd. Paweł Lesiak HO

Fotorelację można obejrzeć w Galerii Hufca

HAZ 2016 Warsztaty Łączności

Dnia 21 stycznia odbyły się warsztaty łącznościowe prowadzone przez hm. Jacka Rymarczyka. W trakcie ich trwania uczestnicy poznali m.in różnicę pomiędzy łącznościami na falach UKF i KF, oraz w jaki sposób można wyrobić licencję krótkofalarską. Po części teoretycznej uczestnicy przeszli do części praktycznej. Każda z obecnych osób spróbowała nawiązać łączność.

Weronika Gozdur

HAZ 2016 turniej piłki siatkowej


Na inaugurację ferii zimowych 18 stycznia w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach odbył się turniej piłki siatkowej organizowany przez Harcerski Klub Sportowy „Sparta” w ramach Harcerskiej Akcji Zimowej.
Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem oraz stał na bardzo wysokim poziomie. Na turniej zgłosiło się 13 ekip z całego miasta które rozgrywały swoje mecze systemem pucharowym.

Po prawie dwugodzinnej walce turniej się zakończył , a tak prezentowało się podium turnieju:
1 miejsce – All Star team
2 miejsce- Playboy team
3 miejsce- Chińskie Smoki
W turnieju brało udział około 100 graczy.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki za udostępnienie hali sportowej na rzecz turnieju.


Switch to our mobile site