Szukaj
Linki
Wspierają nas


Świętokrzyska Sieć Świetlic Podwórkowych projekt realizowany przy współpracy
BIP

Archiwum dla kategorii

Nieobozowa Akcja Zimowa 2018

Harcerska Akcja Zimowa 2017

HAZ 2016 Turniej Gier Planszowych

Dnia 27 stycznia 2016 roku w Ramach Harcerskiej Akcji Zimowej, Harcerski Klub Sportowy Sparta Starachowice przeprowadził pierwszy Turniej Gier Planszowych.
Gry Turniejowe w jakie graliśmy przez cały dzień to:
-Carcassonne
-Munchkin
-Neuroshima Hex! 3.0

Pozostali którzy nie uczestniczyli w turnieju mogli skorzystać z pozostałych gier towarzyskich, które zostały udostępnione przez Sekcje Miłośników Gier Planszowych naszego klubu.

Na początku zaczęliśmy od rund zapoznawczych podczas których wyjaśnione zostały zasady gry.

W turnieju wzięło udział około 20 osób z czego wyłonili się następujący zwycięzcy :
Kategoria Carcassonne:
1 Miejsce : Mikołaj Opatowski
2 Miejsce : Weronika Gozdur
3 Miejsce : Mateusz Ślaski

Kategoria Munchkin:
1 Miejsce : Michał Stelmaszczyk
1 Miejsce : Mateusz Engel
3 Miejsce : Weronika Gozdur

Kateogria Neuroshima Hex! 3.0:
1 Miejsce : Mateusz Engel
2 Miejsce : Weronika Gozdur
3 Miejsce : Mateusz Ślaski

Pojedynki były bardzo zacięte zwłaszcza w finałach, gdzie o ostatecznym wyniku decydowały ostatnie ruchy i zagrania.

Mamy nadzieje, że turnieje gier planszowych będą stałą pozycją kalendarza harcerskich rozrywek.
phm. Mateusz Ślaski

HAZ 2016 Turniej Harc – Dart 2016

W Dniu 26 stycznia odbył się turniej Harc Dart’s. Była to już trzecia jego odsłona. Tym razem udział brali nie tylko reprezentanci środowisk naszego hufca, ale również osoby niezrzeszone w ZHP. Turniej był rozegrany w Systemie Grupowym 2 osoby wychodziły z grupy, następnie były Finały w Systemie Pucharowym.
A oto zwycięzcy:
1. Mateusz Ślaski
2. Łukasz Sadło
3. Anna Chrut
Serdecznie wszystkim gratulujemy.

Weronika Gozdur

Poniżej galeria zdjęć z turnieju.

HAZ 2016 Turniej Worm’s World Party


W dniu 25.01.2016r. odbyły się hufcowe zawody w grę ” Worms World Party”. Turniej był przeprowadzony grupowo. Z każdej grupy wyłoniliśmy zwycięzcę, który przeszedł do wielkiego finału. D

ostali się do niego tacy gracze jak Mateusz Ślaski, Paweł Lesiak oraz Piotr Kasperkiewicz. W ostatecznej walce było ogromne zaangażowanie i wola zwycięstwa. Jednak zwycięstwo odniósł Paweł Lesiak.

Piotr Wiśniewski

Poniżej kilka zdjęć z turnieju.

HAZ Kurs Zastępowych Senpai


W poniedziałek 25 stycznia 2016 r. zakończył się kurs zastępowych „Senpai”, zorganizowany przez Zespół Kadry Kształcącej ZHP Hufca Starachowice.

Przez ostatnie kilka dni uczestnicy kursu zmagali się z zadaniem przedkursowym, oraz uczestniczyli w rozmaitych zajęciach. Kursanci zdobyli wiedzę i umiejętności potrzebne w pracy każdego zastępowego. Oprócz zdobycia wiedzy na temat metodyki harcerskiej i systemu pracy zastępu uczestnicy doszkolili swoje umiejętności miękkie, oraz zdolności organizacyjne. Nie zabrało też powtórzenia z technik i wiedzy podstawowej.

Każdy dzień kursu kończył się podsumowaniem przy świetle świec i możliwością opisania swojego rozwoju poprzez przesunięcie swojego wojownika na jedno z pięciu pól ważnych w karierze zastępowego. Wszyscy uczestnicy zaliczyli kurs otrzymując dyplomy a ich szare pasy zostały zamienione na brązowe pasy symbolizujące ich wiedzę.

Dziękuje całej kadrze kursu za zaangażowanie, prowadzącym za świetne zajęcia i mnóstwo przekazanej wiedzy a kursantom za ciężką pracę i pozytywne podejście, które uczyniło ten kurs czymś naprawdę niesamowitym.
pwd. Paweł Lesiak HO

Fotorelację można obejrzeć w Galerii Hufca

HAZ 2016 Warsztaty Łączności

Dnia 21 stycznia odbyły się warsztaty łącznościowe prowadzone przez hm. Jacka Rymarczyka. W trakcie ich trwania uczestnicy poznali m.in różnicę pomiędzy łącznościami na falach UKF i KF, oraz w jaki sposób można wyrobić licencję krótkofalarską. Po części teoretycznej uczestnicy przeszli do części praktycznej. Każda z obecnych osób spróbowała nawiązać łączność.

Weronika Gozdur

HAZ 2016 turniej piłki siatkowej


Na inaugurację ferii zimowych 18 stycznia w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Starachowicach odbył się turniej piłki siatkowej organizowany przez Harcerski Klub Sportowy „Sparta” w ramach Harcerskiej Akcji Zimowej.
Turniej cieszył się ogromnym zainteresowaniem oraz stał na bardzo wysokim poziomie. Na turniej zgłosiło się 13 ekip z całego miasta które rozgrywały swoje mecze systemem pucharowym.

Po prawie dwugodzinnej walce turniej się zakończył , a tak prezentowało się podium turnieju:
1 miejsce – All Star team
2 miejsce- Playboy team
3 miejsce- Chińskie Smoki
W turnieju brało udział około 100 graczy.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki za udostępnienie hali sportowej na rzecz turnieju.


Switch to our mobile site