Szukaj
Linki
Wspierają nas


Świętokrzyska Sieć Świetlic Podwórkowych projekt realizowany przy współpracy
BIP

Archiwum dla kategorii

VI Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie” – relacja

W dniach 7-8.04.2018r. odbył się VI Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”. W piątek 6.04 można było skorzystać z przednoclegu. Jak co roku festiwal miał miejsce w Starachowickim Centrum Kultury przy ul. Radomskiej 21. W tym roku udział w „Harcograniu” wzięło 45 podmiotów muzycznych, czyli aż 300 osób. W sobotę od godziny 08:00 swoja pracę rozpoczęło biuro rejestracji, a cały festiwal rozpoczął się o godzinie 9:00.

W tej edycji jury zasiadało w składzie:

 • Piotr Frankowicz – lider legendarnego kieleckiego zespołu „Grube Dudy”. Muzyk, kompozytor, juror wielu festiwali, m.in. kieleckiego festiwalu „Przy kominku”.
 • hm. Leszek Osterczy – instruktor harcerski. Znany kielecki pedagog, psycholog. Już nie raz oceniał naszych wykonawców.
 • hm. Arkadiusz Szostak – kierownik Artystyczny Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy Kominku”. Dyrektor Artystyczny Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej – popularnego „Wiatraczka”.
  Zastępca Komendanta Chorągwi Kieleckiej ds. programu i pracy z kadrą.
 • hm. Małgorzata Ślaska – komendantka Hufca ZHP Starachowice. Członek Komendy Chorągwi ds. programu i pracy z kadrą. Anioł Stróż naszego „Harcogrania”.
 • Do godziny 16:30 trwały przesłuchania konkursowe, z krótkimi przerwami i przerwą obiadową. Festiwal brawurowo poprowadziła pion. Natalka Lamparska.
  O godzinie 20:00 odbył się wieczorny koncert na którym wystąpił dla nas zespół „Inżynieria Środowiska” oraz zespół „Miłość jest przereklamowana”. Koncerty były niezwykłe, a uczestnicy i zgromadzona publiczność bawili się świetnie.

  W niedzielę o godz. 10:00 odbył się Koncert Galowy Festiwalu , a tuz po nim rewelacyjny koncert zespołu „Cisza jak ta”. Po jego zakończeniu ogłoszone zostały wyniki w poszczególnych kategoriach.

  Uczestnicy w tym roku rywalizowali w 4 kategoriach.
  Oto wyniki:
  Kategoria DO LAT 14:
  I miejsce
  – „Happy” z 104 Artystyczna Drużyna Harcerska z Mirca – Hufiec Starachowice oraz Gromada Zuchowa „Zuszki Duszki” z Nowej Dęby – Hufiec Tarnobrzeg
  III miejsce – 25 Drużyna Harcerska „Białe Wilki” Liśnik Duży – Hufiec Sandomierz
  Wyróżnienie:
  115 Drużyna Harcerska „Pomarańczarnia” z Wielkiej Wsi – Hufiec Starachowice
  01 Środowiskowa Gromada Zuchowa „Słoneczna Gromada” – Hufiec Ostrowiec Świętokrzyski
  08 Lubocheńska Gromada Zuchowa „Kubusiowe bractwo” – Hufiec Tomaszów Mazowiecki

  Kategoria DO LAT 21:
  I miejsce
  – zespół „Hjungjugjug” – Hufiec Rzeszów
  II miejsce – Harcerski Zespól Muzyczny „Nie ogarniesz” – Hufiec Ostrowiec Świętokrzyski oraz 104 Artystyczna Drużyna Harcerska z Mirca – Hufiec Starachowice
  III miejsce – 111 Artystyczna Drużyna Harcerska – Hufiec Starachowice
  Wyróżnienie:
  52 Kielecka Drużyna Harcerska – Hufiec Kielce-Miasto
  117 Buska Drużyna Wielopoziomowa „Zielone berety”- Hufiec Busko Zdrój
  101 Drużyna Starszoharcerska „Lupus”- Hufiec Starachowice
  Zespół „Wilczyce” z „Wilczego” Szczepu Drużyna Harcerskich i Zuchowych – Hufiec Starachowice

  Kategoria OPEN:
  I miejsce
  – Zespół Muzyczny „Manufaktura” z Annopola
  II miejsce – „Słodkie pysie raz dwa trzy” z Krosna
  III miejsce – „Śliwkowe chmury” z Żyrardowa
  Wyróżnienie: Stare Dobre Harcerstwo – Hufiec Starachowice

  Kategoria SOLIŚCI:
  I miejsce
  – Weronika „Wichura” Gmurek
  II miejsce – Emilia Góra
  III miejsce – Julia Fudalewska
  Wyróżnienie:
  Daria Kostrzewa
  Wiktoria Pocheć

  Nagroda za piosenkę autorską: zespół „Córas&Papas” z Żyrardowa
  Nagroda dla instrumentalistów:
  Anna Chrut
  Kinga Dębowska
  Nagroda Publiczności w tym roku powędrowała do zespołu „Fala” z 2 Drużyny Harcerskiej z Hufca Starachowice

  Hufiec ZHP Starachowice im. Stanisława Staszica jako Organizator Festiwalu wyraża ogromne podziękowania dla wszystkich tych, bez których nasz festiwal nie miałby tak należytej oprawy:

  Współorganizator: Starachowickie Centrum Kultury

  Patronat honorowy: Komendant Chorągwi Kieleckiej ZHP hm. Tomasz Rejmer,
  Wojewoda Świętokrzyski Agata Wojtyszek, Starosta Starachowicki Danuta Krępa, Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek.

  Patronat medialny: DK-Art, Harcerskie Kroniki Filmowe, Wirtualne Starachowice.

  Dziękujemy za wsparcie wszystkim darczyńcom i sponsorom naszego festiwalu:
  Info-Projekt IT
  Solix
  Marecki.name
  Muszynianka
  Cerrad
  Centrum Handlowe Galardia
  Sense of Poland
  Woodland Store

  Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn
  Bistro „Manhattan”
  ZEC Starachowice
  PWiK Starachowice
  STARPOL
  Klikom.net
  Habys

  Dziękujemy zespołom „Cisza jak ta”, „Inzynieria Środowiska” i „Miłość jest przereklamowana” za wspaniałe koncerty festiwalowe oraz a może przede wszystkim całej komendzie festiwalu:
  komendantowi festiwalu hm. Mateuszowi Ślaskiemu oraz jego zastępcy, koordynatorowi festiwalu phm. Jackowi Ołowiakowi oraz jego zastępcy, wszystkim wolontariuszom obsługi: promocji, biura, kawiarenki, zabezpieczenia medycznego i porządkowego, drużynie sztabowej, kwatermistrzowi oraz obsłudze SCK (akustykom i oświetleniowcom).

  Do zobaczenia za rok !!!

  Zapraszamy do galerii zdjęć:
  Prezydenta Starachowic, pana Marka Materka
  Starostwa Powiatowego w Starachowicach
  DSz-Foto, pan Dariusz Sznajder, album Inżynieria Środowiska
  DSz-Foto, pan Dariusz Sznajder, album Miłość jest przereklamowana
  DSz-Foto, pan Dariusz Sznajder, album VI Harcogranie – Gala i nagrody
  DSz-Foto, pan Dariusz Sznajder, album Cisza Jak Ta
  Fotogaleria ZHP Hufca Starachowice

  XXIV Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec”


  W dniach 23-25 lutego mocna starachowicka ekipa zagościła na XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec” w Tarnobrzegu. Na miejscu noclegowym przywitali nas przyjaciele z Nowej Dęby i Pomiechówka oraz zespól „Manufaktura” z Annopola (stali bywalcy naszego „Harcogrania”). Jeszcze próby mikrofonowe, świeczkowisko i od rana można było przystąpić do współzawodnictwa.
  Do południa odbywały się przesłuchania konkursowe. Siedem podmiotów muzycznych z naszego hufca (tak to się nazywa w żargonie festiwalowym) przystąpiło do rywalizacji licząc oczywiście na jakieś nagrody, ale przede wszystkim na świetną harcerską zabawę. Oba cele zostały osiągnięte, a radość i masa pozytywnej energii popłynęła od starachowickiej ekipy do wszystkich uczestników festiwalu. A wszystko to za sprawą wspaniale bawiących się harcerzy i mocnemu wsparciu ze strony instruktorów i wędrowników z zespołu „Miłość jest przereklamowana”.
  Po obiedzie nasi harcerze mieli okazję zwiedzić Tarnobrzeg, a w rolę przewodnika wcieliła się nasza druhna komendantka, która przyjechała wesprzeć swoich podopiecznych i dodać im otuchy. Jest ona także Szefową „środowiska Jędrusiowego” a przecież to właśnie tu w Tarnobrzegu hm. Władysława Jasiński zakładał „legendarny oddział partyzancki „Jędrusie”. Powędrowaliśmy więc „szlakami Jędrusiów”.
  Wieczorem przyszedł czas na podsumowania i koncert galowy Festiwalu. Rozpoczął go występ zespołu „Sprzedawcy dymu” z Kielc. Rozgrzani i pełni emocji czekaliśmy na ogłoszenie wyników.

  Wyróżnienia powędrowały do 104 ADH za piosenkę „Tam gdzie woda i las” oraz zespołu „Miłość jest przereklamowana” za piosenkę „Siebie poproś”, ale my nadal czekaliśmy na więcej.
  Nagle słyszymy, że zespół „Miłość jest przereklamowana” otrzymuje nagrodę główną w kategorii dodatkowej za piosenkę „Stary tramp”. Co tam się działo na scenie! Akustyka festiwalu (wspaniały człowiek) doprowadzili prawie do zawału…. Ta gorąca atmosfera udzieliła się wszystkim co zapewniło świetna zabawę przez cały koncert galowy.
  Dopełnieniem naszego szczęścia było I miejsce w kategorii z podkładem muzycznym dla zespołu HAPPY ze 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej z Mirca.

  Dumny wójt gminy Mirzec Pan Mirosław Seweryn nie krył wzruszenia i długo gratulował zwycięzcom.
  Dziękujemy całej ekipie z Hufca ZHP Starachowice : z 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej, „Wilczego szczepu” (zespół „Wilczyce”, Wiktoria Pocheć z przyjaciółmi) i i 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej z Mirca (zespoły : 104 ADH, „Wichry” i „HAPPY”) ich opiekunom i drużynowym oraz zespołowi „Miłość jest przereklamowana”.
  Festiwal przechodzi do historii, ale my długo jeszcze będziemy go wspominać. Mamy nadzieję, że nowo zawarte przyjaźnie zaowocują wizytą zespołów na naszym starachowickim Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”, który już w dniach 7-8 kwietnia 2018 roku odbędzie się w Starachowickim Centrum Kultury. Zespół „Miłość jest przereklamowana” wystąpi z koncertem w sobotę, a w niedzielę bawić się będziemy z gwiazdą festiwalu zespołem „Cisza jak ta”.
  Przybywajcie !!!

  Kliknij aby obejrzeć więcej zdjęć z koncertu galowego.

  VI FPHiT „Harcogranie” 07-08.04.2018

  Czuwaj!

  Zbliża się już VI edycja naszego festiwalu. Z roku na rok na nasz festiwal zgłasza się coraz więcej zespołów, co jest dla nas bardzo ważne i niezmiernie nam miło, że chcecie uczestniczyć w tym wydarzeniu muzycznym. Tegoroczna edycja potrwa 2 dni. W sobotę odbędzie się przegląd konkursowy oraz Koncert Wieczorny – informacje o zespołach, które wystąpią wyczekujcie na naszym fanpage. Drugiego dnia odbędzie się koncert galowy wybranych podmiotów muzycznych, a następnie koncert zespołu Cisza jak ta! . Kolejne newsy będziemy publikować regularnie na naszym Facebooku.

  Regulamin dostępny na stronie: http://harcogranie.starachowice.zhp.pl/

  Link do facebooka: https://www.facebook.com/Harcogranie/

  V Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”


  W ten weekend, 1-2 kwietnia 2017 roku odbyła się V jubileuszowa edycja Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie” w sali widowiskowej w Starachowickim Centrum Kultury, zorganizowana przez Hufiec ZHP Starachowice.
  W piątek 31 marca była możliwość wzięcia udziału w przednoclegu, na którym był czas na generalne próby i integrację. W sobotę biuro „Harcogrania” zaczęło przyjmować zgłoszenia od godziny 9:00. W tym roku zagościły u nas aż 42 zespoły, występując w trzech kategoriach wiekowych.
  W składzie jury festiwalu zasiadali:

 • hm. Arkadiusz Szostak – zastępca komendanta Chorągwi Kieleckiej ds. programu i pracy z kadrą, kierownik artystyczny Festiwalu Piosenki Poetyckiej i Turystycznej „Przy kominku”. Wokalista i gitarzysta w zespole „Sprzedawcy dymu”.
 • Tomasz Kordeusz – polski autor tekstów i wykonawca autorskich ballad, także kompozytor piosenek dla potrzeb radia, telewizji, reklamy, itp. Były dyrektor Starachowickiego Centrum Kultury oraz Anioł Stróż naszego festiwalu.
 • hm. Lidia Pokuszyńska – wieloletnia drużynowa 111 Artystycznej Drużyny Harcerskiej im. K.K Baczyńskiego, Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Przewodnicząca Komisji Stopni Instruktorskich przy Hufcu ZHP Starachowice.
 • hm. Jarosław Piotrowicz – były komendant Hufca ZHP Starachowice, instruktor harcerskich zespołów wokalnych. Obecnie pracuje jako instruktor-terapeuta w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Starachowicach, prowadząc zajęcia muzyczne i komputerowe z osobami niepełnosprawnymi.
 • Festiwal przebojowo poprowadziła sam. Julia Zawal. Przesłuchania konkursowe, trwały od godziny 10:30 do 17:00 z krótkimi przerwami i obiadem. Następnie o godzinie 20:00 rozpoczął się koncert wspaniałego „Starego Dobrego Małżeństwa” .

  Następnego dnia o godzinie 10:00 rozpoczęła się Gala Festiwalu, na której wystąpiło 19 wybranych przez jury zespołów. Następnie mieliśmy okazję bawić się na koncercie Roberta Kasprzyckiego, a zaraz po nim zostały ogłoszone wyniki.

  Wyniki V edycji FPHiT „Harcogranie” są następujące:

  Kategoria do lat 14:
  I miejsce
  - Gromada Zuchowa “Zuszki Duszki” z Nowej Dęby
  II miejsce- Ania Orczyk 100 ODH „Wataha” ze Starachowic
  III miejsce- Zespół „Happy” ze 104 ADH z Mirca
  Wyróżnienie:
  Wiktoria Pocheć 11 DH “Czarne Wilki” ze Starachowic

  Kategoria do lat 21:
  I miejsce
  - 104 ADH z Mirca
  II miejsce – Zespół „Nie ogarniesz” Hufiec ZHP Ostrowiec Świętokrzyski
  III miejsce – Julia Dulęba – 115 DH „Pomarańczarnia”
  Wyróżnienie:
  - 101 DSH “Lupus” ze Starachowic

  Kategoria OPEN:
  I miejsce
  - Karolina Rakowska ze Starachowic
  II miejsce- Zespół “Manufaktura” z Annopola
  III miejsce- Ania Polańska, Agnieszka Waszak i Karolina Dyk z Kielc
  Wyróżnienie:
  - Zespół “Prawie Wszystko” ze Starachowic

  Nagroda specjalna za piosenkę autorską
  111 Artystyczna Drużyna Harcerska za wykonanie autorskiej piosenki: Autobusy

  W tym roku nagroda publiczności powędrowała do: Zespół “Wilczyce”

  Wyróżnienia specjalne od hm. Lidii Pokuszyńskiej:
  -Julia Zawal
  -Anna Chrut
  -15 GDH im. ,,Jędrusiów”

  Organizatorzy ślą gorące podziękowania dla wszystkich tych, bez których jubileusz nie miałby tak hucznej i właściwej (oprawy), a mianowicie:

  Sponsorzy Festiwalu:
  Firmy Info-Projekt IT, SERV4B, Habys, Bistro „Manhattan”, Klikom.net, Ludzie gór, Net-car, Muszynianka, Solix, Fulljob, Starpol.
  Współorganizator Festiwalu: Starachowickie Centrum Kultury

  Patronat honorowy nad V edycją Festiwalu objęli: Komendant Kieleckiej Chorągwi ZHP hm. Tomasz Rejmer, Starosta Starachowicki – Pani Danuta Krępa oraz Prezydent Miasta Starachowice – Pan Marek Materek.

  Patronat medialny: Firma DK.art, Harcerskie Kroniki Filmowe Hufca ZHP Starachowice.

  Patronat muzyczny: Robert Kasprzycki

  Dziękujemy również całej komendzie festiwalu: komendantowi hm. Mateuszowi Ślaskiemu, koordynatorowi festiwalu phm. Jackowi Ołowiakowi, obsłudze biura festiwalowego, drużynie sztabowej, obsłudze SCK /akustykom i oświetleniowcom/, obsłudze medialnej HKF i hm. Dariuszowi Kanclerzowi, Harcerskiej Grupie Ratowniczej Starachowice oraz Harcerskiej Służbie Porządku Publicznego.

  Festiwal jest współfinansowany z środków Starostwa Powiatowego i Gminy Starachowice.

  Nasz festiwal stał się niesamowitą i niepowtarzalną imprezą, a z roku na rok przybywa nas coraz więcej i więcej. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i widzimy się już za rok na VI edycji Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”!

  Happy Day
  Wichry
  104 ADH
  Tekst, foto, fono: Jacek Rafalski

  V edycja „Harcogrania” tuż tuż…

  To już V edycja Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”! Nie może Cię zabraknąć.
  Nasz festiwal w tym roku obchodzi jubileusz, co za tym idzie, kryje za sobą wiele niespodzianek. Tegoroczna edycja potrwa aż 2 dni, od 1 do 2 kwietnia 2017 roku.
  Moc atrakcji jest ogromna, a w nich zaliczamy 2 koncerty! W sobotę będziemy się bawić przy Starym Dobrym Małżeństwie, a już w kolejnym dniu zagości u nas Robert Kasprzycki ze swoim repertuarem. Gwarantujemy świetną zabawę, super atmosferę, rewelacyjnie spędzony czas, a na najlepszych czekają fantastyczne nagrody! Harcogranie jest dla każdego, od zucha po seniora – od małego do dużego, dla każdego.
  Zapraszamy na festiwal jego wiernych przyjaciół oraz tych, którzy jeszcze nie doświadczyli niesamowitości Harcogrania. Czekamy na Ciebie!

  V FPHiT „Harcogranie”

  Czuwaj!
  Nasz festiwal ma już 5 lat!
  Jest nam niezmiernie miło, że co roku Harcogranie przybiera na rozmiarze i co roku gościmy coraz więcej zespołów – to dla nas bardzo ważne, że jesteście z nami i chcecie uczestniczyć w tak miłym wydarzeniu muzycznym.
  Tegoroczna jubileuszowa edycja potrwa aż 2 dni. Pierwszego odbędzie się przegląd konkursowy a drugiego koncert galowy wraz z występem gwiazdy. W ciągu tych dwóch dni będziecie mogli uczestniczyć aż w dwóch koncertach gwiazd – ale o tym jeszcze cicho sza! Kolejne newsy będziemy publikować regularnie na naszym Facebooku. Trzymajcie rękę na pulsie i do zobaczenia na Festiwalu!

  Regulamin do pobrania na stronie: http://harcogranie.starachowice.zhp.pl/

  IV Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”

  W dniach 1-3.04.16 roku w Starachowickim Centrum Kultury odbyła się IV edycja Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”. W piątek odbył się przednocleg, gdzie wszystkie przybyłe środowiska integrowały się przy kominku harcerskim. W sobotę przygotowania ruszyły już od 08:00. Po raz kolejny pokazaliśmy, że harcerstwo to nie tylko wędrówki i warta pod pomnikami. Jest to przede wszystkim fantastyczna zabawa, która obecna była na tegorocznym „Harcograniu”.

  Na festiwal zgłosiło się 33 zespoły, łącznie około 250 uczestników. Jest to ponad 50 osób więcej niż w poprzednim roku.

  Tegoroczne jury zasiadało w składzie:

 • Wojciech Szymański- Założyciel i lider zespołu Dom o Zielonych Progach oraz twórca projektu poetycko-muzycznego „W górach jest wszystko co kocham”
 • Bartosz Zalewski- Dziś stanowi jeden z jego filarów. Gra na gitarze basowej, pełni też funkcję wokalisty. Bliskim instrumentem jest mu zwykła gitara
 • phm.Arkadiusz Szostak- Kierownik programowy oraz koordynator Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach ,wielokrotny reżyser Harcerskiego Festiwalu Kieleckiego „Wiatraczek”
 • Piotr Frankowicz – Muzyk, kompozytor, lider legendarnego kieleckiego zespołu Grube Dudy, Juror wielu festiwali i przeglądów miedzy innymi Kieleckiego Festiwalu „Przy Kominku”
 • Tomasz Kordeusz – polski autor tekstów i wykonawca autorskich ballad. Dyrektor SCK.
 • hm. Leszek Osterczy – instruktor harcerski, znany kielecki pedagog, psycholog
 • hm. Małgorzata Ślaska- Komendantka Hufca Starachowice.
 • IV edycja „Harogrania” trzymała niezwykle wysoki poziom. Uczestnicy przedstawili różnorakie utwory i występy, którym towarzyszyły fantastyczne choreografie. Jury tak jak powiedziało- miało ciężkie decyzje do podjęcia. Festiwal brawurowo poprowadzili druhna Kasia Gęborek i phm. Mateusz Ślaski.

  Po przesłuchaniach przyszedł czas na Gwiazdę wieczoru czyli zespół „Dom o zielonych progach”. Lider zespołu zasiadał również w jury. Przed ich koncertem z recitalem wystąpiła laureatka trzech poprzednich edycji festiwalu druhna Kasia Gęborek z 7DW „Summit” ze Starachowic. Zarówno Kasia jak i gwiazda wieczoru zachwycili niezwykle widownię. „Dom o zielonych progach” przedstawił nam kilka swoich piosenek porywając wszystkich pod scenę. Koncert był niezwykły , a uczestnicy i zgromadzona licznie publiczność prosili ciągle o bis. Po koncercie nastąpiło rozdanie nagród. Na zakończenie Kadra IV edycji festiwalu na pożegnanie i podziękowanie zaśpiewała ze wszystkimi piosenkę „Moi przyjaciele”. Tym cudownym akcentem zakończyło się IV „Harcogranie”.

  A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
  DO LAT 14:

  I miejsce: Ania Orczyk 100 DH „WATAHA”
  II miejsce: Wiktoria Pocheć z GZ „Przyjaciele Koziołka Matołka”
  III miejsce: 122 DH „Ogniki” Rudki
  Wyróżnienie: Próbna Gromada Zuchowa „Przyjaciele Koziołka Matołka”

  DO LAT 20:
  I miejsce: 111 Artystyczna Drużyna Harcerska im. K.K. Baczyńskiego
  II miejsce: Hufcowy Zastęp „Nie ogarniesz” Ostrowiec Św.
  III miejsce: Weronika Traczyk z 111ADH
  Wyróżnienia:
  - 2DH im. Mariana Langiewicza
  - zespół „Lupusy i wilk” z 101 DSH „Lupus”

  OPEN:
  I miejsce: Chór z ZS nr 9 w Lublinie
  II miejsce: Karolina Rakowska
  III miejsce: Zespół „Manufaktura” Annopol
  Wyróżnienia:
  - Duet: Ania Polańska i Agnieszka Waszak z Kielc;
  - „Turyści Futuryści”
  - „Seniornutki” z KS „Łysica-Żubry”.

  Nagroda Publiczności powędrowała do Hufcowego Zespołu „Nie ogarniesz’ z Ostrowca Świętokrzyskiego.


  Organizatorem festiwalu jest Hufiec ZHP Starachowice im. Stanisława Staszica, oraz Starachowickie Centrum Kultury. Patronat honorowy na tegoroczna edycją objęli Komendant Kieleckiej Chorągwi ZHP, Starosta Starachowicki oraz Prezydent Miasta Starachowice.

  Patronat medialny sprawowali: Firma DK-art. Dariusz Kanclerz, Harcerskie Kroniki Filmowe, oraz TVP3 Kielce.

  Organizatorzy serdecznie dziękują głównemu sponsorowi Festiwalu Firmie Info-Projekt IT z Rzeszowa, oraz Firmom i grantodawcom: Tarcopol, Solix, Klicom.net, Envo Group, Bistro Manhatan, Hotelowi Senator, Kominki stylowe, TUnŻ „WARTA” S.A., Starostwo Powiatowe i Gmina Starachowice. Bez Państwa pomocy i wsparcia ten festiwal na pewno nie miał by takiej oprawy.

  Dziękujemy także całej komendzie Festiwalu: komendantowi i pomysłodawcy phm. Mateuszowi Ślaskiemu, koordynatorowi festiwalu phm. Jackowi Ołowiakowi, Drużynie sztabowej, obsłudze biura festiwalowego, obsłudze medialnej i hm. Dariuszowi Kanclerzowi, akustykom i obsłudze SCK, Harcerskiej Służbie Porządku Publicznego i Harcerskiej Grupie Ratowniczej Starachowice /razem ponad 40 osób/. Stworzyliście w Starachowicach niepowtarzalna i wyjątkową imprezę.

  Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy za rok na V edycję festiwalu!

  Zdjęcia z festiwalu można obejrzeć w galeriach:
  hm. Dariusza Kanclerza
  ZHP Hufca Starachowice


  Switch to our mobile site