Harcerski start – Razem dla Nadii

Druhny i Druhowie !

Kończą się wakacje i czas rozpocząć Rok Harcerski 2018/2019.

Nasz hufiec rozpoczyna go już 1 września na skwerze Zdzisława Rachtana „Halnego” festynem charytatywnym „Razem dla Nadii”.

Nieść chętną pomoc bliźnim – to słowa roty harcerskiego przyrzeczenia. 1 września możemy pomóc Nadii Szostak chodzić. Na naszym festynie będą: strefa zabaw, gier , strefa łasucha i scena na której wystąpią m.in. laureaci Festiwalu „Harcogranie”. Zabierzcie rodziców, koleżanki i kolegów by było nas jak najwięcej. W trakcie festynu będzie się odbywała zbiórka pieniężna dla Nadii.

Startujemy o godz. 16.00 pod pomnikiem Stanisława Staszica, gdzie odbędzie się apel hufca inaugurujący Harcerski Start – schodzimy na skwer i bawimy się do godz. 19.00.

Nie może Was zabraknąć. Razem możemy więcej!!!

Gala „Pierścienie Przyjaźni 2016”


Druhny i Druhowie!
Nadchodzi nasze doroczne święto – Dzień Myśli Braterskiej. Wzorem minionego roku chcemy zorganizować Galę Pierścieni Przyjaźni. Zapraszamy do nominowania swoich kandydatów w różnych kategoriach. Uhonorujmy pierścieniami tych, którzy się wyróżnili w minionym roku. Którzy najmocniej, najaktywniej i najciekawiej pełnili swoją harcerską służbę. Podziękujmy im za to jacy są wyjątkowi. Nominujcie i głosujcie tak jak w roku ubiegłym.
A 24 lutego spotkamy się na naszej Braterskiej Zbiórce Hufca by razem świętować.
Czuwaj!

Organizator:
Hufiec ZHP Starachowice
Miejsce:
Starachowickie Centrum Kultury sala „Awangarda”
Data :
24 .02.2017 godzina 17:00

Zgłoszenia kandydatów
Zgłoszenia kandydatów prosimy przesyłać na adres e-mail starachowice@zhp.pl do dnia 27.01.2017 roku, zgłoszenia oceniać będzie kapituła gali, która wybierze 5 kandydatur z każdej kategorii.

Kategorie

 • Zuch Roku
 • Harcerz Roku
 • Harcerz Starszy Roku
 • Wędrownik Roku
 • Senior Roku
 • Instruktor Roku
 • Drużyna Roku
 • Impreza Roku
 • Zgłoszenie
  Zgłoszenia wysyłamy na adres e-mail starachowice@zhp.pl, w którym ma być zawarte:

 • Imię i nazwisko (z jakiego środowiska), Nazwa Drużyny, Nazwa Imprezy
 • Opis kandydatury*
 • Zdjęcie osoby, drużyny , imprezy zgłoszonej do udziału
 • adres email oraz telefon do osoby, drużyny, imprezy zgłoszonej do udziału
 • *Głównym czynnikiem branym pod uwagę przy wyborze kandydatury będzie dobry i staranny opis kandydatury , oraz dlaczego to ma być właśnie ta kandydatura

  Głosowanie

  Etap I :
  Głosowanie na Fan Page HUFCA ZHP STARACHOWICE poprzez kliknięciem pod zdjęciem kandydata „Lubię To” od dnia 01 lutego 2017 roku.

  Etap II:
  Głosowanie Drużynowych i Funkcyjnych Hufca ZHP Starachowice na „Odprawie Drużynowych Luty 2017” która odbędzie się 6 lutego 2017 roku

  Głosowanie tzw. lików z portalu będą zaliczone do 12 lutego do godziny 23:59

  Wyniki Głosowania zostaną przedstawione na Gali „Pierścienie Przyjaźni 2016”

  IV Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”

  W dniach 1-3.04.16 roku w Starachowickim Centrum Kultury odbyła się IV edycja Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”. W piątek odbył się przednocleg, gdzie wszystkie przybyłe środowiska integrowały się przy kominku harcerskim. W sobotę przygotowania ruszyły już od 08:00. Po raz kolejny pokazaliśmy, że harcerstwo to nie tylko wędrówki i warta pod pomnikami. Jest to przede wszystkim fantastyczna zabawa, która obecna była na tegorocznym „Harcograniu”.

  Na festiwal zgłosiło się 33 zespoły, łącznie około 250 uczestników. Jest to ponad 50 osób więcej niż w poprzednim roku.

  Tegoroczne jury zasiadało w składzie:

 • Wojciech Szymański- Założyciel i lider zespołu Dom o Zielonych Progach oraz twórca projektu poetycko-muzycznego „W górach jest wszystko co kocham”
 • Bartosz Zalewski- Dziś stanowi jeden z jego filarów. Gra na gitarze basowej, pełni też funkcję wokalisty. Bliskim instrumentem jest mu zwykła gitara
 • phm.Arkadiusz Szostak- Kierownik programowy oraz koordynator Domu Kultury „Zameczek” w Kielcach ,wielokrotny reżyser Harcerskiego Festiwalu Kieleckiego „Wiatraczek”
 • Piotr Frankowicz – Muzyk, kompozytor, lider legendarnego kieleckiego zespołu Grube Dudy, Juror wielu festiwali i przeglądów miedzy innymi Kieleckiego Festiwalu „Przy Kominku”
 • Tomasz Kordeusz – polski autor tekstów i wykonawca autorskich ballad. Dyrektor SCK.
 • hm. Leszek Osterczy – instruktor harcerski, znany kielecki pedagog, psycholog
 • hm. Małgorzata Ślaska- Komendantka Hufca Starachowice.
 • IV edycja „Harogrania” trzymała niezwykle wysoki poziom. Uczestnicy przedstawili różnorakie utwory i występy, którym towarzyszyły fantastyczne choreografie. Jury tak jak powiedziało- miało ciężkie decyzje do podjęcia. Festiwal brawurowo poprowadzili druhna Kasia Gęborek i phm. Mateusz Ślaski.

  Po przesłuchaniach przyszedł czas na Gwiazdę wieczoru czyli zespół „Dom o zielonych progach”. Lider zespołu zasiadał również w jury. Przed ich koncertem z recitalem wystąpiła laureatka trzech poprzednich edycji festiwalu druhna Kasia Gęborek z 7DW „Summit” ze Starachowic. Zarówno Kasia jak i gwiazda wieczoru zachwycili niezwykle widownię. „Dom o zielonych progach” przedstawił nam kilka swoich piosenek porywając wszystkich pod scenę. Koncert był niezwykły , a uczestnicy i zgromadzona licznie publiczność prosili ciągle o bis. Po koncercie nastąpiło rozdanie nagród. Na zakończenie Kadra IV edycji festiwalu na pożegnanie i podziękowanie zaśpiewała ze wszystkimi piosenkę „Moi przyjaciele”. Tym cudownym akcentem zakończyło się IV „Harcogranie”.

  A oto wyniki w poszczególnych kategoriach:
  DO LAT 14:

  I miejsce: Ania Orczyk 100 DH „WATAHA”
  II miejsce: Wiktoria Pocheć z GZ „Przyjaciele Koziołka Matołka”
  III miejsce: 122 DH „Ogniki” Rudki
  Wyróżnienie: Próbna Gromada Zuchowa „Przyjaciele Koziołka Matołka”

  DO LAT 20:
  I miejsce: 111 Artystyczna Drużyna Harcerska im. K.K. Baczyńskiego
  II miejsce: Hufcowy Zastęp „Nie ogarniesz” Ostrowiec Św.
  III miejsce: Weronika Traczyk z 111ADH
  Wyróżnienia:
  – 2DH im. Mariana Langiewicza
  – zespół „Lupusy i wilk” z 101 DSH „Lupus”

  OPEN:
  I miejsce: Chór z ZS nr 9 w Lublinie
  II miejsce: Karolina Rakowska
  III miejsce: Zespół „Manufaktura” Annopol
  Wyróżnienia:
  – Duet: Ania Polańska i Agnieszka Waszak z Kielc;
  – „Turyści Futuryści”
  – „Seniornutki” z KS „Łysica-Żubry”.

  Nagroda Publiczności powędrowała do Hufcowego Zespołu „Nie ogarniesz’ z Ostrowca Świętokrzyskiego.


  Organizatorem festiwalu jest Hufiec ZHP Starachowice im. Stanisława Staszica, oraz Starachowickie Centrum Kultury. Patronat honorowy na tegoroczna edycją objęli Komendant Kieleckiej Chorągwi ZHP, Starosta Starachowicki oraz Prezydent Miasta Starachowice.

  Patronat medialny sprawowali: Firma DK-art. Dariusz Kanclerz, Harcerskie Kroniki Filmowe, oraz TVP3 Kielce.

  Organizatorzy serdecznie dziękują głównemu sponsorowi Festiwalu Firmie Info-Projekt IT z Rzeszowa, oraz Firmom i grantodawcom: Tarcopol, Solix, Klicom.net, Envo Group, Bistro Manhatan, Hotelowi Senator, Kominki stylowe, TUnŻ „WARTA” S.A., Starostwo Powiatowe i Gmina Starachowice. Bez Państwa pomocy i wsparcia ten festiwal na pewno nie miał by takiej oprawy.

  Dziękujemy także całej komendzie Festiwalu: komendantowi i pomysłodawcy phm. Mateuszowi Ślaskiemu, koordynatorowi festiwalu phm. Jackowi Ołowiakowi, Drużynie sztabowej, obsłudze biura festiwalowego, obsłudze medialnej i hm. Dariuszowi Kanclerzowi, akustykom i obsłudze SCK, Harcerskiej Służbie Porządku Publicznego i Harcerskiej Grupie Ratowniczej Starachowice /razem ponad 40 osób/. Stworzyliście w Starachowicach niepowtarzalna i wyjątkową imprezę.

  Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy za rok na V edycję festiwalu!

  Zdjęcia z festiwalu można obejrzeć w galeriach:
  hm. Dariusza Kanclerza
  ZHP Hufca Starachowice

  Europejski piknik na Rynku

  2 maja na starachowickim Rynku odbędą się obchody 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Organizowany w tym dniu uroczysty festyn związany jest także z zakończeniem przez Gminę Starachowice inwestycji pn. „Rewitalizacja przestrzeni publicznej placu Rynku z przyległymi ulicami w Starachowicach”.
  Przedsięwzięcie współfinansowane było przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007-2013.

  Serdecznie zapraszamy mieszkańców do udziału w tym wydarzeniu.
  Spotykamy się o godzinie 14.00 na płycie głównej Rynku.
  Program uroczystości:

  – Rozpoczęcie uroczystości
  – Występ Nauczycielskiego Chóru Kameralnego CONCENTUS,
  – Uroczyste otwarcie i poświęcenie Rynku
  – Wystąpienia oficjalne gospodarza i zaproszonych gości.
  – Parada delegacji organizacji młodzieżowych i kadetów szkół mundurowych.
  – Nasze Barwy Narodowe – konkurs z nagrodami dla uczestników, występ J.W. Obary z wierszem „Pieśń o Fladze”, malowanie twarzy w barwy narodowe, „żywa flaga”, rozdawanie mini flag: Polski i UE.
  – Występy zespołów muzycznych, kapel, zespołów tanecznych (Lion Leff, Studio Piosenki SCK, Szmelc Paka, Plejada, MiM).
  – Konkurs z nagrodami dla publiczności Unia – Polska – Starachowice, dot. wiedzy nt. członkostwa Polski w UE oraz inwestycji zrealizowanych w Starachowicach z wykorzystaniem środków z programów UE – 18.30 – 19.30.
  – Koncert Zespołu KefiRock, zabawa taneczna na płycie Rynku – 19.30 – 21.30

  O godz. 14.50 odbędzie się parada młodzieży i tworzenie żywej flagi (na które zapraszamy wszystkich harcerzy i instruktorów naszego hufca)

  Zapraszamy na Harcogranie

  Lubisz dobrą zabawę?
  Chcesz posłuchać fajnej muzyki w miłym towarzystwie?
  A może masz ochotę posłuchać na żywo Roberta Kasprzyckiego?

  Serdecznie zapraszamy na Harcogranie.

  Nie bądź samolubny, zabierz ze sobą całą rodzinę a także przyjaciół lub przekaż im tą wiadomość: w sobotę 5 kwietnia Starachowickie Centrum Kultury, będzie rozbrzmiewać dobrą muzyką.

  Harcogranie 2014

  Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Starachowice
  XI Szczep im. Bohaterów Westerplatte
  Starachowickie Centrum Kultury

  4-6 kwietnia 2014 r.

  serdecznie zapraszają na

  Harcogranie 2014

  Regulamin do pobrania ze strony Festiwalu: http://harcogranie.starachowice.zhp.pl/

  Wszystkich informacji na temat festiwalu udzieli Wam komendant festiwalu: phm. Mateusz Ślaski
  tel.600-260-634 email: matys15gdh@interia.pl

  Harcerski Start 2013 – fotorelacja

  Piknik Zielone Harcowanie, połączony z otwarciem Roku Harcerskiego 2013, zorganizowane przez ZHP Hufiec Starachowice, na terenie harcerskiego Ośrodka Obozowego „Lubianka”.
  Na zakończenie pikniku, wystąpiły zespoły Grupa Szmala, Lubianka Gondoliers, oraz gość specjalny Paweł Orkisz wraz z Piotrem Bzowskim w koncercie poświęconym pamięci hm. Mirosława Sowy.

  Link do Galerii

  Zielone Harcowanie – Piknik

  Program Pikniku:

  15.30 – Apel inaugurujący Nowy Rok Harcerski 2013/2014
  16.00 -18.00 – blok programowy dla dzieci (łuki, wspinaczka, ASG, trampolina, kajaki, łódki)
  18.00 – występ „Lubianka Gondoliers”
  18.30 – występ Grupy Szmala
  19.00 – gość specjalny Paweł Orkisz w koncercie dla Mirka Sowy

  W międzyczasie posiłek dla wszystkich

  Zakończenie planowane około godz. 21.00

  Możliwość noclegu (w warunkach turystycznych) na terenie ośrodka (info do Komendantki Hufca do piątku)
  Możliwość transportu grup do domu (info do Komendantki Hufca do piątku)