Archiwum dla kategorii

57 HRŚ – kilka słów podsumowania

Dwudniowym zlotem na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu oraz na Chęcińskim rynku zakończył się organizowany przez Hufiec ZHP Starachowice i Kielecką Chorągiew ZHP – 57 Ogólnopolski Harcerski Rajd Świętokrzyski.
W dniach 4 – 7 czerwca na 7 trasach rajdowych po Górach Świętokrzyskich wędrowało ponad 700 zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów.

W sobotę wszyscy uczestnicy Rajdu spotkali się na terenie Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu, gdzie harcerze zwiedzali Centrum Leonarda da Vinci i dwór starostów. Można też było skorzystać ze strzelnicy asg, najnowszych gier planszowych, „żywych” piłkarzyków, oraz zrobić własnoręcznie średniowieczne ozdoby.

Czytaj dalej »

Filmowa zapowiedź 57 HRŚ

Regulamin 57 HRŚ

Miło nam poinformować, że jest dostępny regulamin 57 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego.

Do pobrania:
Regulamin 57 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego, wersja .doc
Regulamin 57 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego, wersja .pdf

Czekamy na Wasze zgłoszenia i do zobaczenia na szlakach Rajdu.

Słowo po Rajdzie

Dwudniowym zlotem w Nowej Słupi na terenie Centrum Kulturowo-Archeologicznego zakończył się 56 Harcerski Rajd Świętokrzyski.

W dniach 29 maja – 1 czerwca na 6 trasach rajdowych po Górach Świętokrzyskich wędrowało ponad 610 zuchów, harcerzy, instruktorów i seniorów.

Hasło tegorocznego rajdu brzmiało: “…puszcza jest niczyja, nie moja, nie twoja jeno boża, święta…”. Miało ono na celu przybliżenie postaci bohatera Kieleckiej Chorągwi ZHP Stefana Żeromskiego, pokazanie regionu świętokrzyskiego, oraz tego, że to właśnie tu warto przyjeżdżać, do pięknej krainy – serdecznej, życzliwej, gościnnej, godnej swych ojców – ziemi świętokrzyskiej.

Czytaj dalej »

Regulamin 56 HRŚ

Miło nam poinformować, że jest dostępny regulamin 56 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego.

Do pobrania:
Regulamin 56 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego, wersja .doc
Regulamin 56 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego, wersja .pdf

Czekamy na Wasze zgłoszenia i do zobaczenia na szlakach Rajdu.

Zaczynamy odliczanie

Komenda Hufca ZHP Starachowice informuje, że został ustalony termin 56 Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego.

Start Rajdu 29 maja 2014 r,
zlot 31 maja – 1 czerwca 2014 r. w Nowej Słupi.

Do zobaczenia na szlaku.

Zdjęcia z wystawy Idzie Rajd

W czwartek dnia 19 września o godz.17.00 w Sali wystaw Miejskiej Biblioteki Publicznej „Refleks”, przy ulicy Kochanowskiego, odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej przedstawiającej historię Harcerskich Rajdów Świętokrzyskich „Idzie Rajd…”

Poniżej kilka zdjęć, z otwarcia wystawy autorstwa hm. Ireny Tuchowskiej. Czytaj dalej »

Idzie Rajd – wystawa fotograficzna

ZHP Komenda Hufca im. Stanisława Staszica w Starachowicach serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy fotograficznej przedstawiającej historię Harcerskich Rajdów Świętokrzyskich „Idzie Rajd…” , która odbędzie się dnia 19 września o godz.17.00 w Sali wystaw Miejskiej Biblioteki Publicznej „Refleks”, przy ulicy Kochanowskiego.

W trakcie spotkania przedstawiona będzie prezentacja dotycząca rajdu oraz zostanie wyświetlony film z 55 Jubileuszowego Harcerskiego Rajdu Świętokrzyskiego.

foto: Maciej Strąpoć


Switch to our mobile site