VIII FPHiT Harcogranie

W weekend, 4-6 września 2020 roku odbył się VIII Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”. Festiwal zorganizowany przez Hufiec ZHP Starachowice miał miejsce w siedzibie Parku Kultury w Starachowicach. Tegoroczna edycja różniła się od poprzednich, ze względu na panujące warunki. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i festiwal „Harcogranie” został zorganizowany przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa.

W piątek 4 września część z uczestników skorzystała z przednoclegu na terenie Harcerskiego Ośrodka Obozowego „Lubianka”. W sobotę biuro „Harcogrania” rozpoczęło swoją pracę w Parku Kultury już od godziny 8:30. W tym szczególnym roku zagościło u nas 16 podmiotów muzycznych, występując w czterech kategoriach.

W składzie jury festiwalu zasiadali:

• Pwd. Agnieszka Lasek-Piwarska – dyrektorka Parku Kultury w Starachowicach, była dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach
  • Hm. Dorota Chyczewska – komendantka Hufca ZHP Starachowice
  • Hm. Lidia Pokuszyńska – wieloletnia drużynowa 111 ADH, wieloletnia dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach, od wielu lat w jury „Harcogrania”
  • Hm. Mateusz Ślaski – Komendant Festiwalu, wokalista zespołu „Miłość jest przereklamowana”

Przesłuchania konkursowe rozpoczęły się o godzinie 10.00 i trwały do godziny 15.00, z krótkimi przerwami i przerwą obiadową. Festiwal przebojowo poprowadził phm. Jacek Ołowiak. Jury po swoich naradach wyłoniło zwycięzców w danych kategoriach i o godzinie 16.00 rozpoczęło się rozdanie nagród i wyróżnień.

Wyniki VIII edycji FPHiT „Harcogranie”:

Kategoria do lat 14:
3 miejsce: Zespół „Lejonki” z 3 Próbnej Drużyny Harcerek

Kategoria do lat 21:
1 miejsce: Zespół „Owoc cisu”
2 miejsce: Zespół „Na szybko”
3 miejsce: Zespół „Nie ogarniesz” oraz zespół „Przyjaciół para i gitara”

Wyróżnienie: Piotr Piórko, Tomek i Elvis, 21 Bogoryjska Drużyna Harcerska im. Jędrusiów, Rycerze z Grunwaldu

Kategoria OPEN:
2 miejsce: Zespół „Zatrzymani w czasie” ze 111 Artystycznej Drużyny Harcerskiej
2 miejsce w kategorii poza konkursem: Zespół „Smietana”

Soliści:
1 miejsce: Martyna Olszowiec
2 miejsce: Karolina Olszowiec

Nagroda Komendanta Festiwalu:
Zespół „Lejonki” z 3 Próbnej Drużyny Harcerek

GRAND PRIX:
Zespół „Stare Dobre Harcerstwo”

Wyróżnienie

Szymon „Groszek” Ronduda

Organizatorzy przesyłają gorące podziękowania dla wszystkich tych, bez których tegoroczna edycja nie odbyłaby się tak sprawnie, a mianowicie:

Współorganizator: Park Kultury w Starachowicach

Patronat honorowy:

Prezydent Miasta Starachowice Marek Materek
Starosta Starachowicki Piotr Babicki
Komendant Chorągwi Kieleckiej ZHP hm. Tomasz Rejmer
Poseł na Sejm RP Agata Wojtyszek

Patronat medialny:

DK-ART
Harcerskie Kroniki Filmowe
Maestroucho.pl
Spotted: Starachowice

Dziękujemy za wsparcie wszystkim darczyńcom i sponsorom festiwalu:

Chorągiew Kielecka ZHP
Urząd Miasta Starachowice
Starostwo Powiatowe w Starachowicach
PLUSTAXI
Agencja reklamy Marecki.name
Empire Pracowanie Reklamowa
Regioszulki

Ogromnie dziękujemy również całej komendzie festiwalu: komendantowi hm. Mateuszowi Ślaskiemu, koordynatorowi pwd. Weronice Gross, obsłudze biura, promocji, zabezpieczenia medycznego i porządkowego, drużynie sztabowej, kwatermistrzowi oraz obsłudze Parku Kultury w Starachowicach (akustykom i oświetleniowcom).

Nasz festiwal jest niepowtarzalną imprezą, a organizacja tej edycji udowodniła, że pomimo trudu i okrojonego składu – razem jesteśmy w stanie zrobić wszystko. Serdecznie dziękujemy każdemu z osobna za obecność i mamy wielką nadzieję, że w przyszłym roku widzimy się na IX edycji Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie”!

Zapraszamy do Galerii zdjęć autorstwa phm. Adriana Gorzkowskiego.

Posiedzenie Komisji Stopni Instruktorskich

Najbliższe posiedzenie KSI odbędzie się w piątek 19 czerwca 2020 r. o godzinie 17.00.
Jednocześnie przypominamy, że wnioski o otwarcie próby, oraz wnioski o przyznanie stopnia należy przekazać drogą elektroniczną na adres ksi@starachowice.zhp.pl lub bezpośrednio do biura Hufca ZHP Starachowice, przynajmniej na tydzień przed planowanym terminem posiedzenia KSIH tj. do 11 czerwca 2020 r.
hm. Irena Tuchowska

Posiedzenie Komisji Stopni Instruktorskich

Najbliższe posiedzenie KSI odbędzie się w piątek 29 maja 2020 r. o godzinie 17.00.
Jednocześnie przypominamy, że wnioski o otwarcie próby, oraz wnioski o przyznanie stopnia należy przekazać drogą elektroniczną na adres ksi@starachowice.zhp.pl lub bezpośrednio do biura Hufca ZHP Starachowice, przynajmniej na tydzień przed planowanym terminem posiedzenia KSIH tj. do 21 maja 2020 r.
hm. Irena Tuchowska