I Gra Miejska Śladami Szarych Szeregów – relacja

Dnia 27. Września odbyła się Gra Terenowa Śladami Szarych Szeregów organizowana przez środowisko naszego Hufca (111. Artystyczna Drużyna Harcerska, 40. Drużyna Starszoharcerska im. Ryszarda Kaczorowskiego, Klub Sportowy Sparta Starachowice, 102. Drużyna Wędrownicza „Simenia” i 15. Grunwaldzka Drużyna Harcerska im. „Jędrusiów”).

Całość rozpoczęła się pod Pomnikiem Poległym za Ojczyznę w rynku, a zakończyła ogniskiem dla wszystkich patroli na terenie Hufca. Trasa wiodła przez pomniki pamięci w naszym mieście, często nieznane nawet dla jego mieszkańców. W trakcie Gry staraliśmy się zwrócić uwagę na naszych lokalnych bohaterów i rozbudzić zainteresowanie ich historią. Mamy nadzieję, że nam się udało. Uczestnicy w zadaniach musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale także sprytem i szybkością.

Podczas przygotowań do Gry nasi harcerze uprzątnęli znaczną ilość miejsc pamięci naszych bohaterów, co również jest dla nas niemałym powodem do dumy.

Poszczególne miejsca, które zajęły drużyny nie miały aż takiego znaczenia, warto jednak pogratulować im za ogromny wkład w grę: pierwsze miejsce zajęło III LO ze Starachowic, drugie Gimnazjum nr 2 ze Starachowic, a trzecie ZSP z Lubieni. Wszyscy spisali się znakomicie!

Najważniejsze jednak były nowe doświadczenia i wiedza połączone z zabawą na trasie. Liczymy, że każdemu uczestnikowi w głowie utkwi jakaś część historii naszych lokalnych bohaterów. Pamięć o ich poświęceniu i ideałach to nasz moralny obowiązek. Dziękujemy wszystkim za wkład w grę i wspólnie spędzony czas.

Odyseja – relacja z drugiego zjazdu

W dniach 27-29 kwietnia odbył się drugi zjazd kursu przewodnikowskiego „Odyseja”. Uczestnicy tym razem rozpoczęli kurs od przedstawienia swoich zadań międzyzjazdowych. W grupach mieli przygotować konspekt zbiórki dla danej metodyki oraz analizę SWOT i plan pracy dla danej drużyny. Poza tym ich zadaniem było wykonać służbę. 2 dnia odbyły się zajęcia dotyczące Kodeksu Instruktorskiego oraz Osobistego Przykładu Instruktora. Następnie miały miejsce zajęcia na temat prób instruktorskich. Uczestnicy mieli możliwość rozpisania takich prób oraz stanęli przed symulowaną Komisją Stopni Instruktorskich, w roli próbanta lub opiekuna. Kolejnym ważnym elementem były rozmowy instruktorskie. Każdy uczestnik musiał takową odbyć. Po wszystkim po raz ostatni uczestnicy postawili swoją łódź na wybranej przez siebie wyspie, ostatni raz spotkaliśmy się na pożegnaniu dnia i podziękowaliśmy sobie za cały kurs. Kolejnego dnia odbyły się ostatnie zajęcia o tematyce pracy w zespole oraz komunikacji. Następnie odbyło się wręczenie dyplomów oraz upominków. Wszyscy pozytywnie ukończyli kurs. Gratulujemy kursantom i życzymy powodzenia na ich instruktorskiej drodze.

Kliknij aby obejrzeć zdjęcia.

Cichociemni 2017

Prezentujemy regulamin IV edycji gry fabularno-terenowej „Cichociemni”. W tym roku gwarantujemy nowe wyzwania, bardziej dynamiczną rozgrywkę i dodatkowe atrakcje. Z racji ograniczonych miejsc zachęcamy do szybkiego wysyłania zgłoszeń.
Pozdrawiamy i zachęcamy do odwiedzenia naszego profilu na Facebook – fb.com/gracichociemni .

Kadra gry „Cichociemni”

Do pobrania:
RegulaminCichociemni
Karta zgłoszeniowa

„Pierścienie Przyjaźni 2015”

Zasady głosowania na kandydatów „Pierścienie Przyjaźni 2015”

do dnia 30 .01. 2016r. godziny 23:59 – odbywa się głosowanie na fan page hufca poprzez polubienie zdjęć swoich kandydatów ( przypominamy że głosowanie internetowe to tylko 50% głosów)

dnia 01.02. 2016r. na odprawie drużynowych odbędzie się głosowanie drużynowych i funkcyjnych na kartach głosowania przygotowanych przez komisję konkursu ( głosowanie drużynowych to drugie 50% głosów)

Po obydwu głosowaniach zostanie zebrana komisja która podliczy wszystkie głosy. Zwycięzcy będą wyczytani na Gali Dnia Myśli Braterskiej „Pierścienie Przyjaźni 2015”